27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:31
17-03-2016
  

Silahlarımız Sırf Savunma Amaçlıdır

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani

Facebook da Paylaş


MHA'nın haberine göre, İran'ın sahip olduğu silahların sırf savunma amaçlı olduğunu ifade eden İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, savaş yanlıları, radikaller ve İran füze denemesi konusunu yersizce BM'ye ve güvenlik konseyine taşıyanların umutsuzluğa uğramalarından hoşnut olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani bakanlar kurulu toplantısı sonrası muhabirlere yaptığı açıklamada, İran'ın başta hiçbir ülkeye olmak üzere özellikle komşu ülkelere saldırmaya niyetli olmadığının altını çizerek, İran'ın sahip olduğu silahların sırf savunma amaçlı olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Ruhani, dünya ülkeleri ile ilişkilerini geliştirmeye yönelik kendini hazır eden İran'ın gelecek İran'ın yeni yılında ülke ekonomisinde kaydedeğer seviyede büyüme ve canlanma yaşacağının yanısıra enflasyonun düşmesi de beklendiğini konuşmasına ekledi.

Cumhurbaşkanı İran halkının gerginlik ve radikalizmden nefret ettiğine işaretle, hatta İran halkının yardımı ile bölgede barış, istikrar ve güvenliğin sağlanmasını, itidal yolundan sapan ve şiddeti seçen bir iki ülkenin de doğru yola geri dönmelerini umut etti.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler