23 Ekim 2021 Cumartesi Saat:
20:50
18-01-2018
  

Şeyh Zakzaki'ye Özgürlük İçin Ankara'ya Gidiyoruz

Nijeryalı kardeşlerimizin dertlerine duyarsız kalmamak ve sıkıntılarını dünya halklarına duyurmak için İstanbul’dan Ankara'ya araç konvoyu düzenlenecektir.

Facebook da Paylaş

 

 

مِنَ الْمُؤْمِنٖينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللّٰهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضٰى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدٖيلًا

 

“Müminler içinde Allah'a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.”

Ahzab/23


Çağımızın önde gelen âlimlerinden, İslam’ın yılmaz mücahitlerinden, Nijerya İslami Hareketi Lideri Şeyh İbrahim Yakub Zakzaki eşi ile birlikte hala tağuti zindanlarda yaşam mücadelesi vermektedir.

 

Haklarını savunmak isteyen, liderleri arkasında duran ve İslam için mücadele eden mazlum Nijeryalı Müslüman kardeşlerimiz ise olmadık zulümlere maruz kalmakta, toplu mezarlarda diri diri gömülmekte, Siyonist kuklası ordu tarafından şehit edilmektedir.

 

Bu kardeşlerimizin dertlerine duyarsız kalmamak ve sıkıntılarını dünya halklarına duyurmak için İstanbul’dan Ankara'ya araç konvoyu düzenlenecektir.

 

Nijerya İslami Hareketi ile Dayanışma Platformu tarafından tertiplenen bu özgürlük konvoyuna “Müslümanın derdiyle dertlenmek gerek” diyen tüm kardeşlerimizin katılımını bekleriz.

 

Tekrar EHLADER olarak, Şeyh Zakzaki ve taraftarlarının suçsuz yere hala zindanlarda olmasını şiddetle kınıyor ve Nijerya Hükümeti'nden Sayın Zekzaki’yi ve ailesini serbest bırakmalarını ve Nijeryalı müminler üzerindeki baskılarını kaldırmaları gerektiğini ilan ediyoruz.

 


Ehlibeyt Âlimleri Derneği
18.01.2018

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler