22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:45
04-01-2016
  

Şeyh Nemr'in İdamı Hafife Alınamaz

Şeyh Nemr'in kanı, Suudilerin yakasını bu hayatta ve öldükten sonra da bırakmayacak...

Facebook da Paylaş
 
Beyrut'ta düzenlenen bir etkinliğe video konferansı aracılığıyla katılan Hizbullah Genel sekreteri Seyit Hasan Nasrullah, Suudi rejiminin mücadeleci İslam âlimi Şeyh Nemr'i idam etmesini kınayarak bu girişimi vahşi bir cinayet olarak niteledi.
 
Nasrallah’ın konuşmasında önde çıkanlar;
 
 - Suudi rejimi, bir taraftan bölgede demokrasi ve özgürlük peşinde olduğunu iddia ediyorken diğer taraftan reforma dayalı bütün istekleri şiddetli bir şekilde eziyor.
 
- Suudi rejime bağlı yargı kurumlarının Şeyh Nemr aleyhindeki boş ve asılsız suçlamalarının temelinde Şeyh Nemr'den korkmaları yatıyor. Suudi yargı sistemi, Şeyh Nemr'in yolunu kendileri için bir tehdit olarak görüyordu.
 
- Suudilerin hafife aldığı Şeyh Nemr'in idam edilmesi gibi insanları dehşete düşüren bir olayla karşı karşıyayız. Ancak, bu olay hafife alınamaz. İdamın arkasındaki mesaj, diyalog, orta yol ve müzakere olmayacağıdır.
 
- Şeyh Nemr, cesur ve reformist bir insandı. Nemr’in yaklaşımı hayatı boyunca barışçıldı.
 
- Suudi Arabistan, ülkede yaşayan Şiiler ve Sünniler arasında savaş çıkarmaya çalışıyor. Bu nedenle Müslümanlar idamı kınamaya yönelik tepkilerde şiddet kullanmamalıdır.
 
- Suudiler Şeyh Nemr'i, doğruları söylediği için öldürdüler. Şeyh Nemr'in kanı, Suudilerin yakasını bu hayatta ve öldükten sonra da bırakmayacak. 
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler