19 Eylül 2021 Pazar Saat:
19:34
04-01-2019
  

Şeyh Muhammed Avcı Toprağa Verildi + FOTO

Geçtiğimiz gün İmam Rıza'nın Haremi'nde vefat eden Şeyh Muhammed Avcı Hoca Hz. Masume'nin Haremi'ne defnedildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Merhum Şeyh Muhammed Avcı için dün Mukaddes Kum şehrinde cenaze töreni düzenlendi. Binlerce insanın iştirak ettiği cenaze namazını İlim Havzaları Müdürü Ayetullah Alirıza A'rafi'nin kıldırdı.

 

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin uluslararası temsilcisi Ebu'l Hasan-i Nevvab gibi birçok önemli ismin de hazır bulunduğu cenaze namazının ardından Merhum Muhammed Avcı Hocanın naaşı Hz. Masume'nin Haremi'ne defnedilmek üzere eller üzerinde yola çıktı.  

 

Cenazede Merhumun oğlu değerli Ehl-i Beyt Alimi İsmail Avcı Hoca'nın yanı sıra damatları, Kum İlim Havzasında eğitim gören Türkiye talebeleri, Şeyh Musa Güneş, Hacı Şeyh Mücahidi ve Üstad Turabi de hazır bulundu. Akşamleyin ise Merhum için Hz. Masume'nin Haremi'nde terhim programı düzenlendi.  

 

Ziyaret için Meşhed-i Rıza'da bulunan Muhammed Avcı Hoca geçtiğimiz gün haremde kıldığı akşam namazının ardından rahatsızlanmış ve 71 yaşında Hakk'a yürümüştü.

 

Ehlader Ailesi olarak bir kez daha Merhumu rahmetle anıyor ve geride kalan değerli ailesine sabr-ı cemil diliyoruz.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Çetin kotanci   07-01-2019 18:48

    Yüce Allah rahmet etsin inşaallah Biz allahtaniz onlara dondurulecegiz.

  • Ruhullah   07-01-2019 00:31

    Allah rahmet eylesin çok değerli ve güzel ahlaklı hocamızı.inşallah Peygamberlere ve Ehli beyt(a.s)'a komşu olmuştur. Aramızda yeri cok boş

Kategorideki Diğer Haberler