27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:40
08-08-2012
  

Salihi, Davutoğlu ile görüştü

İslami İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi çalışma ziyareti kapsamında, Ankara'ya giderek, Suriye'de kaçırılan İranlı ziyaretçilerin serbest bırakılması için Türkiye dışişleri bakanı Ahmed Davutoğlu ile görüştü.

Facebook da Paylaş

 

İslami İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, Türkiye hükümetinin, İranlı ziyaretçilerin serbest bırakılmaları için gerekli yardım ve katkıyı sağlamasını isteyerek, "Suriye krizinin çözümü ve yaşanan facianın önlenmesi için, Türkiye hükümetinin, dirayetle ve daha dikkatli hareket edeceğini ümid ediyorum" diye konuştu.

İslami İran dışişleri bakanı Ali Ekber Salihi, sorunların sadece, dirayetle, dikkatli hareketlerle ve siyasi yollarla diyaloglarla çözüleceğini söyledi.

Türkiye dışişleri bakanı Ahmed Davutoğlu da, iki ülke arasında yakın ilişkilere işaretle, Ankara'nın İran'la ilişkilere özel bir önem veriyor diye konuştu.

Suriye'de kaçırılan İranlıları, Türkiye vatandaşları olarak gördüklerini belirten Türkiye dışişleri bakanı Ahmed Davutoğlu, kaçırılan İranlıların serbest bırakılması için gerekli bütün çalışmaları yürüteceklerini söyledi.

Davutoğlu açıklamasında, bütün imkânlarımızı kullanarak, İranlı ziyaretçilerin serbest bırakılması için gerekli bütün çalışmaları yürüteceğimize inanabilirsiniz diye konuştu. Davutoğlu açıklamasında ayrıca bu görüşmede, bölgedeki son gelişmeler ile Myanmar'da yaşanan olayların değerlendirildiğini söyledi.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler