17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
02:26
03-03-2022
  

Saatler İçerisinde 34 Milyon İnsan Ölür + VİDEO

Princeton Üniversitesi'nin simülasyonu, ABD-Rusya nükleer savaşının saatler içinde 34 milyon insanı öldüreceğini gösteriyor..

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

 

Princeton Üniversitesi'nin hazırlamış olduğu simülasyonda, Amerika-Rusya nükleer savaşının saatler içinde 34 milyon insanı öldüreceğini gösteriyor.

 

Ukrayna krizi devam ederken geçtiğimiz senelerde Princeton Üniversitesi tarafından hazırlanan Amerika-Rusya nükleer savaşının simülasyonu gündem olmaya başladı.

 

Princeton bilim insanlarının Rusya ve NATO arasındaki konvansiyonel bir savaşın tırmanmasıyla oluşabileceğini iddia ettiği küresel çaplı yıkım, Avrupa'nın nükleer yakımını da içeriyor.

 

Amerika New Jersey'de yer alan özel bir üniversite olan Princeton Üniversitesi’nin bilim insanları, "ABD-NATO ilerlemesini durdurma umuduyla Rusya, Kaliningrad şehri yakınlarındaki bir üsten tek bir nükleer uyarı atışı gerçekleştiriyor" diyor:

 

NATO misilleme olarak tek bir taktik nükleer hava saldırısı yapıyor. Nükleer eşiğin aşılmasıyla beraber çatışmaların boyutu Avrupa'daki taktik nükleer savaşa uzanıyor. Rusya, NATO üslerini ve ilerleyen birlikleri vurmak için uçaklar ve kısa menzilli füzeler aracılığıyla 300 nükleer savaş başlığı yolluyor. NATO da yanıt olarak uçaklar vasıtasıyla 180 nükleer savaş başlığı gönderiyor.

 

Bu aşamadan sonra, her iki taraf da askeri nükleer güçlere karşı yüzlerce saldırı daha yapıyor. Videoda, Rusya'nın kırmızı şeritleri, Amerika'nın mavi yağmuru Rusya'yı sarmadan çok kısa süre önce havalanıyor ve Moskova'nın bombaları bir sahilden ötekine ABD'yi vuruyor.

 

Daha sonra, Washington ve Moskova'nın her ikisi de nüfus merkezlerini hedef alarak kalan denizaltı cephaneliklerinden şehir başına 10'a varan füzeler atıyor.

 

SGS, videonun “gerçek güç dengelerine, hedeflere ve ölüm tahminlerine dayandığını” iddia ediyor. Simülasyonun ilk nükleer patlaması Polonya'nın hemen içinde, Almanya ve Çek Cumhuriyeti sınırındaki Wroclaw yakınlarında görülüyor.

 

 

Simülasyon Videosunu Aşağıdaki Linkten İzleyebilirsiniz:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2Hk23ap65aU

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler