27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
08:16
06-11-2018
  

Resmi Rakamlar Açıklandı; Erbain'e Bu Sene Kaç Kişi Gitti?

Hz. Abbas Türbe Sorumlusu Hacı Seyyid Ahmed es-Safi yaptığı açıklama ile bu sene Kerbela'ya giriş yapan ziyaretçilerin resmi rakamlarını açıkladı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Hz. Abbas Türbe Sorumlusu Hacı Seyyid Ahmed es-Safi geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile bu sene Erbain'de Kerbela'ya giriş yapan ziyaretçilerin ve Necef-Kerbela arası kurulan çadırların resmi rakamlarını açıkladı.

 

İmam Hüseyin'in şehadetinin 40. günü olan Erbain'de Kerbela içerisinde yapılan digital sayımda 15.322.949 kişi olduğunu açıkladı. 

 

Seyyid Ahmet es-Safi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

'Geçtiğimiz yıl kararlaştırıldığı üzere bu sene Kerbela'nın birçok noktasına kamera ve sensörler ile digital bir ağ kurduk. Bunların görevi yalnızca şehre giriş-çıkış yapan ziyaretçileri ve araçları saymak idi ve bu şekilde elimize ulaşan veriler doğrultusunda 'On beş milyon üç yüz yirmi iki bin dokuz yüz kırk dokuz' kişi Erbain günü Kerbela'da sayılmıştır.'

 

Öte yandan es-Safi konuşmasının sonunda Necef ve Kerbela arasındaki yürüyüş güzargahında bu sene faaliyet gösteren ve 'Mevkeb' olarak adlandırılan çadır ve binaların sayısını da açıkladı.

 

Buna göre Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 25 ülkeden yabancılara ait 225 Mevkeb ve genel itibari ile ise 10.714 Mevkebin Erbain dönemi boyunca İmam Hüseyin aşıklarına hizmet ettiğini söyledi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler