16 Ocak 2022 Pazar Saat:
21:05
05-08-2014
  

Polise İkinci Operasyon

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yürüten polislere karşı 13 ilde düzenlenen operasyonda bazı emniyet mensupları gözaltına alındı

Facebook da Paylaş

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yürüten polislere karşı  13 ilde düzenlenen operasyonda bazı emniyet mensupları gözaltına alındı.İkinci dalga operasyonunun, gözaltı listesinde 33 kişinin adı olduğu belirtiliyor. Soruşturma kapsamında, İstanbul, Ankara, Van, Mardin, Hakkari, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bitlis, Bingöl, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta belirlenen adreslerde arama yapıldığı öğrenildi.İstanbul'da operasyon düzenlenen adresler arasında Seyrantepe'deki polis lojmanları da bulunuyor.

Emniyette 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yürüten polislere karşı başlatılan operasyon devam ediyor. İstanbul'da operasyon düzenlenen adresler arasında Seyrantepe'deki polis lojmanları da bulunuyor. Şüpheler evlerinde yapılan aramaların ardından sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Operasyon kapsamında İstanbul'un yanı sıra Ankara, Van, Mardin, Hakkari, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bitlis, Bingöl, Iğdır, Ağrı, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ta belirlenen adreslerde arama yapıldığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Emniyette " yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan kişi sayısı 33'e yükseldi.
 

'GECEMİ GÜNDÜZÜME KATTIM, KARŞILIĞI BU OLDU'

Şüpheler evlerinde yapılan aramaların ardından sağlık kontrolü için İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ait yelekler giyen sivil polislerce hastane getirilerek, sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden biri, "Gecemi gündüzüme kattım, çalıştım. Karşılığı bu oldu" dedi.

1. OPERASYONDA 31 TUTUKLAMA

Emniyet'te  22 Temmuz'da başlatılan operasyonda da  gözaltına alınan 115 polisten 31'i tutuklamıştı. ''Casusluk" suçlamasıyla tutuklananlar arasında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün de vardı.

 

ortadoğu

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler