27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
20:12
27-09-2012
  

Özgür Suriye Ordusundan Kopuşlar Başladı

Filistinli kardeşlerimize yardım için kullanmamız gereken silahların, Suriye?deki kardeşlerimize çevirmenin çözüm yolu olmadığını anladık.

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup bazı komutanlar, pişmanlıklarını belirterek örgütten ayrıldıklarını açıkladı.
 
Arabi Press'in haberine göre Özgür Suriye Ordusu adlı silahlı gruba mensup bazı komutanlar, Suriye içindeki muhaliflerin Şam'daki Damarez Oteli'ndeki toplantısına katılarak Özgür Suriye Ordusu'nda bulunmaktan duydukları pişmanlığı dile getirerek silahlarını bıraktıklarını açıkladılar.
 
Toplantıya katılan Binbaşı Halid bin Abdurrahman ez-Zalem;
 
“Ben, Özgür Suriye Ordusu'na bağlı Askeri Konsey'in güney bölgesinden sorumlu başkan yardımcısıyım. Suriye'deki askeri ve sivil şehitlerin ailelerine dönüyorum; sizlerin ve tüm dostlarımın önünde şunu ilan ediyorum ki görev yaptığım ordudan ayrıldıktan ve silahlı gruplara katıldıktan sonra Filistinli kardeşlerimize yardım için kullanmamız gereken silahların Suriye'deki kardeşlerimize çevrilmesinin çözüm yolu olmadığını anladık” dedi.
 
“Suriye halkının içine düştüğü sorun ve musibetleri düşünerek gittiğimiz yoldan geri dönmeye ve Ulusal Uzlaşma Bakanlığı ile işbirliği yapmaya karar verdik” diyen Binbaşı Halid bin Abdurrahman Suriye Ordusu komutanlarına bu sebeple teslim olduklarını söyledi.
 
Özgür Suriye Ordusu içersinde büyük bir grubun komutanlığını yapmakta olan Yasir el-Abd adlı komutan da Halep'in kuzey bölgesinden olduğunu ve yönettiği silahlı grubun herkes tarafından tanındığını belirttikten sonra silahını bıraktığını söyledi.
 
Yasir el-Abd, “Ben herkesten Allah'ın kendisine verdiği aklı biraz olsun kullanmasını ve düşünmesini istiyorum. Devrimler ifade özgürlüğüne, insani onura diğer insanların inançlarına saygı gösterir. Ben vicdan sahibi muhaliflere, rejimin taraftarlarına ve tarafsız olanlara sesleniyorum. Suriye, bizim evimiz ve namusumuzdur. Düşmanlar bizim evimizi ve ülkemizi yakmak istiyorlar. Dinimizi, halkımızı ve ülkemizi hedef alıyorlar. Bu sebeple gönüllü olarak silahımı bırakıyorum” dedi.
 
Tüm dostlarına Suriye Ulusal Uzlaşma Bakanlığının silah bırakma ve siyasi müzakerelere katılma çağrısına uymaya davet eden Yasir el-Abd, güvenlik ve huzurun ülkeye yeniden gelmesi için çalışacağını belirterek toplantıya da bu sebeple katıldığını açıkladı.
 
YDH
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler