27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:32
23-09-2013
  

New York'ta Suriyeli Heyet İle Görüşme

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, New York'ta Suriyeli heyetle görüştü...

Facebook da Paylaş
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM Genel Kurulu kapsamında geldiği ABD'nin New York kentinde Suriye heyetiyle görüştü.
 
Diplomatik kaynaklardan verilen bilgiye göre, görüşmede Davutoğlu, Suriye halkının onurlu bir yaşam için verdiği haklı mücadeleyi er ya da geç kazanacağını, Türkiye'nin bugün olduğu gibi yarın da Suriye halkının yanında olmaya devam edeceğini kaydetti.
 
Suriye ile Türkiye arasında tarihi bağlar bulunduğunu, Suriye halkının büyük acılara maruz kaldığı bugünlerde Türkiye'nin buna duyarsız kalamayacağının altını çizen Bakan Davutoğlu, Türkiye'nin bu krizde başka türlü davranmasının mümkün olmadığını söyledi.
 
Suriyeli heyet üyeleri de Türkiye'ye, ülkelerinde yaşanan krizin başından beri ortaya koyduğu ilkeli tutum ve Suriye halkına verdiği kapsamlı destek için teşekkür ederek Türkiye'yi artık kendilerine ana vatanları kadar yakın gördüklerini aktardı.
 
Suriyeli heyet, ABD yönetimi ve kongresini Suriye'deki durum konusunda bilgilendirmek ve doğru yönde harekete geçirmek amacıyla gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgiler sundu.
 
Ehlader Haber 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler