14 Ağustos 2022 Pazar Saat:
09:08

Muvahhidlerin İmamı..

25-02-2021 16:13


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bismillahirrahmanirrahim

 

Adı her derde deva, ismi tüm cefalara sefa olan geldi.

 

Resullullah'ın (s.a.a) duasıyla korunan, dileklerin ve güzelliklerin en hası ile anılan, muttakilerin mevlası kutlu doğumuyla şeref verdi aleme bugün.

 

Bugündü Kâbe kapılarını kutlu doğum gerçekleşsin diye ardına kadar araladı. Bugündü Annesi Fatıma bint-i Esed'in yollarına güller serildi, 'Hoşgeldin Fatıma! Kucağında getirdiğin azizin sana da, bize de kutlu olsun.' dercesine aralandı tüm kapılar.

 

Doğ ey Güneş, en aydınlık sabahlara doğ. Parla ey Ay en ışıltılı halinle parla. Laleler, goncalar açılsın, bugün toprağın babası yeryüzüne hediye sunulacak iken, açılmayan gönül kalmasın.

 

Kalbin mahremine saklanmış sırlar birbir dökülsün, pare pare dağlanmış yüreklere sakinlik veren geldi. Açlıktan uyuyacak bile gücü olmayan çocukların yetimler babası Ali (a.s) geldi.

 

Öksüzlerin, yoksulların umudu, çaresizlerin barınağı olan Mevla Ali (a.s) hediye edildi bugün.

 

"Ey Dünya!.. Git benden başkasını aldat!" diyen diliyle set vurmuştu dünyevi kandırmacalara. Tüm kandırmalara, aldatmacalara adalet olan geldi. Tek ve yegane istikametin Hakka giden yol olduğunu göstermişti bilmeyene, bildiğini zannedene.

 

 

Bugün yeryüzüne konuşan Kuran geldi. Kuran ile süslenen, Kuran ile ünsiyet kuran geldi. Savaş meydanlarına herkesden önde giden geldi. Resullullaha yaver, sırdaş olan geldi. Habibullahın biriciği olan Fatımaya yoldaş olan geldi. Alemlere rahmet Peygamberi Ekrem'in (s.a.a) canına siper olan geldi. Kelamını da, sükütünu da rahmetle kuşanan, zalime kalkan olan geldi.

 

Açılsan yedi gök kapı, mihmanlığın en şeref bulmuş hali ile Muvahhidlerin İmamı geldi.

 

Kalbimizi Rabbimize yakınlaştıran o yolu senin yolunla bulduk Ey Emirel Müiminin!

 

Tertemiz bir yerde, pak bir doğumla, nur ile aydınlanmış bir isimle şereflenensin Ey İmam!

 

Zemin de zaman da muhabbet deryasının güzeline kucağını açmıştı. Uçsuz bucaksız deryaların adedince şükrüne eda etmeye hazırlanmaktaydı.

 

Kutlu bir müjdeyle doğduğun Kabeyede, seni şehadete götüren mihrabınada selam olsun.

 

Muştunun böylesini bize sunan Rabbimize hamdu senalar olsun.

 

İzlediği yola and içen, ahdini ve sözünüde İmam Ali (a.s) ile süsleyen tüm babaların babalar günü kutlu olsun.

 

Kutlu doğumun tüm İslam alemine ve Müslümanlara mübarek olmasını diliyor, o yüce şahsiyetin gölgesinde bir ömür geçirmeyi temenni ediyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Beril Erbaş   27-02-2021 13:56

    Adı her derde deva, ismi tüm cefalara sefa olan geldi. Ne de güzel bir giriş bu 🤗