22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
07:07
23-09-2014
  

Mısır'dan Rehinlerle İlgili Şok İddia!

Konsolosluk görevlilerinin bırakılmasına karşılık Suriye üzerinden IŞİD'e silah sevkiyatı...

Facebook da Paylaş 

Mısır'da yayınlanan El Yevm El Sakhen gazetesi Musul Konsolosluğu çalışanlarının serbest bırakılması karşılığında Türkiye'nin 100 IŞİD üyesini serbest bıraktığını iddia etti.


Gazetenin internet sitesinde yer alan haberde, Türkiye'nin Katar'ın arabuluculuğuyla IŞİD militanları ile Ankara'da görüşme yaptıkları, görüşmede Türkiye hapishanelerinde tutuklu bulunan IŞİD militanlarının serbest bırakılmasını istedikleri öne sürüldü.

 

Haberde ayrıca IŞİD'in, Suriye'de savaşan El Nusra Cephesi tarafından gözaltına alınarak silah yardımı karşılığı Türkiye'ye teslim edilen ve aralarında El Nusra tarafından ölüdürülen IŞİD'in ikinci adamının eşinin de bulunduğu militanlarının serbst bırakılmasını istediği ifadelerine yer verildi.

Yine aynı haberde konsolosluk görevlilerinin bırakılmalarına karşılık Türkiye'nin Suriye üzerinden IŞİD militanlarına silah gönderdiği ve Türkiye hapishanelerinden serbest bırakılanların sayısının 100'e yakın olduğu iddialarına ilaveten müzakere sürecinin uzamasının nedeni olarak ise Türkiye'nin IŞİD'in ikinci adamı Hacı Bekir'in eşini sorgulamak için uzun süre geçirdiğine değinildi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler