30 Haziran 2022 Perşembe Saat:
08:08
22-01-2021
  

Kur'an-ı Kerim Yakma Gösterisine İzin Verilmedi + FOTO

Hollanda'nın Eindhoven kentinde DENK Partisi, vatandaşlar ve STK'ların girişimleriyle PEGIDA hareketinin Kur'an-ı Kerim'i yakma gösterisine izin verilmediği açıklandı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Hollanda'nın Eindhoven kentinde İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin Kur'an-ı Kerim'i yok etmek temalı gösterisine, Eindhoven Belediyesi Meclis Grup Başkanı Adem Topdağ'ın girişimleri sonucu izin çıkmadı.

 

Açıklamalarda bulunan Eindhoven Belediyesi DENK Partisi Meclis Grup Başkanı Adem Topdağ, PEGIDA'nın düzenlemek istediği gösterinin Müslümanlara yönelik ırkçı, terbiyesiz ve faşist bir eylem olduğunu söyledi.

 

Topdağ, PEGIDA'nın Kur'an-ı Kerim'i yakmak ve yırtmak istemelerinin Müslümanları inciteceğini ve böyle bir gösteriye izin vermenin ne Hollanda'ya ne Eindhoven'a yakışmayacağını belirtti. Yapılan istişareler sonucu gösteriye izin vermeyen Belediye Başkanı Jorritsma'ya teşekkürlerini iletti.

 

Başkan Adem Topdağ sözlerine şöyle devam etti:

 

“Yüce Kur'an-ı Kerim'e ve Müslümanlara yönelik yapılmak istenen gösteriyi ve bu zihniyeti DENK Partisi olarak asla kabul etmiyoruz. Artık bu ülkede özgürlük kavramları kullanılarak İslam'a ve Müslümanlara yönelik çirkin saldırıların bitmesi gerekiyor. Vatandaşlarımız şunu çok iyi bilsin ki, DENK Partisi meclislerde olduğu sürece nefret tohumlarının ekilmesine izin vermeyecektir. Ayrıca Einhoven'da yaşayan vatandaşlarımıza, STK'lara ve camilerimize belediyeye göstermiş oldukları yapıcı ve ikna edici tepkiler için teşekkür ediyorum."

 

 

 

  

Eindhoven Belediyesi DENK Partisi Meclis Grup Başkanı Adem Topdağ

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler