27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
07:12
23-04-2020
  

KIYDER'den Ramazan Ayı Mesajı

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği (KIYDER) - Nisan / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

  

 

 

Toprağa can, cana ruh veren ve gök kubbe altında dünyayı Mescit olarak yaratan Allah'ın adıyla...

 

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu pişmanlık gözyaşlarıyla edilen tövbe ve duaların kabul edildiği On Bir Ayın Sultanı'na olan hasretin son bulacak olmasının heyecanı ve mutluluğunun gururuyla Ramazan Ayı'nın insanlık ve İslâm Âlemine barış ve sağlık getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederiz.

 

Ramazan Ayı aynı zamanda tefekkür etme ayıdır. İnsanlığın kâbusu olan Covid-19 maalesef tüm insanlığı teslim almış durumda. İnsanoğlu birbirini yok etmek için silahlara yapmış olduğu yatırımı, sağlık sektörüne yapmış olsaydı bu kadar can kaybı olmazdı.

 

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği olarak kurulduğumuz günden bugüne insanı ve insanlığı yaşatabilmek amacıyla yılın her günü olduğu gibi, özellikle bu Ramazan ayında da siz hayırseverlerin yardımlarını ve zekâtlarını başta ülkemiz olmak üzere dünyanın birçok yerinde yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmak için hizmetinizdeyiz.

 

Bu zor günlerde sizlerin yardımını muhtaç ailelere ulaştırırken, Ramazan Ayı'nın bereketinin tüm insanlığı kuşatmasını ve insanların birbirini öldürmek yerine birbirlerinin yardımına koşarak hayatta kalabilmek için çaba göstermelerini yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

 

Corona virüs nedeniyle cami, mescit ve toplu ibadet yerleri virüs ortadan kalkıncaya kadar kapalı kalacak olsa da cami ve mescitlerde yaptığımız Allah'a kulluk ibadetlerimizi evlerimizde yapmayı ve yardımlarımızı muhtaç ailelere ulaştırmayı ihmal etmeyelim. Bu sebeple Ramazan’ın hikmetini ve faziletini idrak edip manevî dünyada Aşka yolculuk için evde kalıp On4 TV'yi izleyelim...

 

 

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği

23  Nisan 2020

İstanbul

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler