18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:05
09-09-2019
  

Kerbela Şehitleri Darıca'da Anıldı + FOTO

Kocaeli Darıca Hz. İmam Cafer-i Sadık Camii Ehl-i Beyt Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

08 Eylül akşamı Ehl-i Beyt Mektebi'nin yeni ibadethanelerinden birisi olan Kocaeli Darıca Hz. İmam Cafer-i Sadık Camii'nde Muharrem ayının her akşamı olduğu gibi Kerbela matem programı düzenlendi.

 

Ehl-i Beyt Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Derneği gençlerinin de katıldığı Tasua gecesi programı akşam namazına müteakip başladı.

 

Namazdan sonra minbere çıkan değerli Ehl-i Beyt alimimiz Yaver Daştan, namaz ve ibadetin hayatımızdaki yerini Tasua gecesindeki davranışlardan öğrenmeliyiz dedi. Daştan sözlerine şöyle devam etti:

 

"Bugün yani Tasua gecesi Hz. Hüseyin'in kendisine diş bileyen düşmanlarından izin alarak namaz ve dua ile meşgul olduğu gecedir. Ehl-i Beytini teker teker ziyaret edip ve kendi ashabına Allah Teala'nın yanındaki makamlarını tanıttığı gecedir. Bununla beraber hedeflerinin Allah aşkı, Allah rızası olduğunu ve bu aşkın derecesini bildirdiği gecedir. Halbuki takiyye ederek ölümden kaçabilecekken ölümü kabul etmeleri ve İlahi aşkın tecellisinin yaşandığı gecedir."

 
Kocaeli Darıca Hz. İmam Cafer-i Sadık Camii'nde Muharrem sohbetinin ardından Hz. Abbas hakkında okunan mersiyeler ve vurulan sinelerden sonra matem programı son buldu.
 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler