27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
00:25
25-03-2019
  

Kardeş Ülke İran’a Taziye ve Destek Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 
 
Günlerdir İran İslam Cumhuriyeti'nde süren şiddetli yağmurlar ve sonrasında ülke genelinde yaşanan sel felaketleri Müslüman ve kardeş İran halkı kadar bizleri de derinden üzmüştür.
 
Bu elim faciada maalesef şimdiye kadar edinilen bilgiye göre 19 kişi hayatını kaybetmiş ve yüzlerce kardeşimiz de yaralanmıştır.
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarına, İran halkına ve özellikle Dünya Müslümanlarının aziz rehberi Ayetullahi’l-Uzma Seyyid Ali Hamanei’ye en içten taziyelerimizi iletiyor, bu felakette yaşamını yitirenlere Yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 
 
Bizler binlerce kilometre uzakta olsak bile, dünyanın her neresinde olursa olsun bir uzvun acı çekmesi gibi kardeşlerimizin başına gelen her tülü sıkıntıdan dolayı acı çeker ve onların dertleriyle hemhal oluruz.
 
Bu bağlamda İran halkının acılarını da kendi acımız gibi görerek, bu sıkıntıların biran önce aşılması için dua etmekteyiz ve her türlü yardım ve dayanışmaya hazır olduğumuzu bildiriyoruz.
 
Rabbimiz Ümmet-i Muhammedî her türlü beladan korusun.
 
 
 
İstanbul
 
25.03.2019
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler