22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
18:50
04-04-2015
  

İsrail'in Geleceği Tehdit Altında!

Netanyahu, Tahran ile P5+1 ülkeleri arasında varılan anlaşmayı eleştirdi...

Facebook da Paylaş


 

İran ile nükleer müzakerelerde uzlaşmaya varılmasına ilişkin ABD Başkanı Barack Obama ile görüşen İsrail Başbakanı Netanyahu, İran'ın nükleer programına ilişkin, Tahran ile P5+1 ülkeleri arasında İsviçre'nin Lozan kentinde yapılan görüşmelerde varılan anlaşmaya yönelik muhalefetini dile getirdi.

"Nükleer müzakerelerde varılan çerçeve anlaşması, İran'ın bomba elde etmesini engellemekten ziyade önünü açacak, bölgede nükleer silahların yaygınlaşması ve korkunç savaşlar riskini arttıracaktır.

Bunu alternatifinin ise daha iyi bir anlaşmaya varılana kadar, İran'a karşı sağlam durmak üzerindeki baskıyı arttırmaktan geçer. Uzlaşılan çerçevede varılacak bir anlaşma, İsrail'in geleceğini tehdit edecektir. Daha iki gün önce 'İsrail'in yok edilmesi müzakere dahi edilemez' diyen İran, tam da bu günlerde İsrail'e saldırmak için terör vekillerini silahlandırma faaliyetlerini arttırıyor.

 

Bu anlaşma ile İran'ın nükleer programı meşrulaşacak, ekonomisi güçlenecek, Ortadoğu ve ötesindeki saldırganlık ve terör faaliyetleri artacaktır. İsrail, herhangi bir nihai anlaşmanın İran'ın İsrail'e var olma hakkını tanıması için bir taahhüt içermesini talep ediyor."
 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler