27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
18:51
11-02-2016
  

İran Halkı İslami İnkılabı Kutluyor

İslam İnkılabı’nın 37. yıldönümünü İran'ın dört bir yanında coşkuyla kutlanıyor...

Facebook da Paylaş


MHA'nın haberine göre, İran halkı bugün tüm ülkede muhteşem yürüyüşlere katılarak, İslam inkılabının zaferinin kudret ve dayanışmalarını bir kez daha tüm dünyaya gösterecekler.

Rahmetli İmam Humeyni ve İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’ye itaat eden ve büyük bir cesaretle dünya müstekbirleri karşısında direnen bir halkın bir kez daha 11 Şubat yürüyüşlerine geniş katılımıyla İslam nizamına olan sevgi ve bağlılıklarını bir kez daha sergileyecekler.

İran halkının İslam İnkılabının asıl sahipleri olduğunu ve kendi muktedir elleriyle bu inkılabı gelecek nesillere teslim etmelerini ispatlayacaklardır.

Bugün 11 Şubat yürüyüşlerinde İran halkının kendi milyonluk hareketiyle, İslam ve İnkılap düşmanlarını her zaman için ümitsiz edecektir.

Tahran’da düzenlenecek kutlama merasimlerinde, paraşütle atlama, gösteriye katılanların üzerlerine güller atılmasının yanı sıra, devrim aşamalarını yansıtan sanatsal portreler, Amerikan yönetiminin İran halkına yönelik katliamı, fotoğraflarla terörist örgütlerin Suriye ve Irak’ta işledikleri vahşet katliamlarını yansıtan fotoğrafların halka açık sergiler kurulacaktır.

Ayrıca merasimde Cumhurbaşkanı Ruhani konuşma yapacaktır.

İran’daki İslam Devrim Zaferinin 37. Yıldönümü miting ve kutlamalarını yerli ve yabancı olmak üzere 5 bin 200 gazeteci ve foto muhabir dünyaya aktaracaktır.

 

Ehlader Haber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler