30 Haziran 2022 Perşembe Saat:
07:49
04-11-2021
  

İran'dan Amerika'ya Tokat

Tahran: ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrol tankeri çalma girişimini başarısızlığa uğrattık

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Geçtiğimiz gün İran İslam Cumhuriyeti devlet televizyonu ve haber ajansları, Amerika'nın Umman Denizi'nde bir İran petrol tankerini ele geçirme ve petrolü çalma girişiminde bulunduğunu, ancak Devrim Muhafızları tarafından başarısızlığa uğratıldığını duyurdu.

 

“Umman Denizi sularında İran petrolü taşıyan bir tankere el koyan Amerikan güçleri, petrol yükünü bilinmeyen bir yerdeki başka bir tankere yönlendirmeye çalıştı. Bunun üzerine Devrim Muhafızları Donanması birliklerinin güverteye inerek ele geçirdiği ve İran karasularına yönlendirdiği tankeri birkaç helikopter ve savaş gemileriyle takip eden Amerikan güçleri, Devrim Muhafızları'nın kararlı ve etkili müdahalesiyle başarısız oldu.” açıklamalarına yer verilen haberlerde 'Amerika'nın çabalarına rağmen tanker İran karasularında' açıklamaları yapıldı.

 

Zorba Amerikan güçlerinin tekrar yolunu kapatmaya çalıştığı ancak yine başarısız olduğu tanker şu anda İran karasularında bulunuyor açıklamalarından sonra Pentagon ve Beyaz Saray’dan da açıklamalar peşi sıra gelmeye başladı.

 

Her hezimet sonrası muhakkak yalanlama yolunu tutan Amerikan Savunma Bakanlığından (Pentagon) bir yetkili, İran Devrim Muhafızlarının iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

 

 

 

Haber Ajansları

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler