19 Eylül 2021 Pazar Saat:
19:53
04-10-2018
  

İran Amerika'ya Tokat Atacak + FOTO

40 yıldır uygulanan ağır yaptırım ve ambargolara rağmen hala dimdik ayakta olan İran İslam Cumhuriyeti düşman çatlattı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

04.10.2018 Perşembe / Bu sabah erken saatlerde başkent Tahran'ın en büyük stadyumlarından birisi olan 100 bin kişi kapasiteli Azadi (Özgürlük) Stadyumu'nu hınca hınç dolduran İslam İnkılabı'na gönül veren gençlerin gözü kulağı Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'deydi.

 

Özellikle yabancı basının da takip ettiği konuşmada Siyonist İşgal Rejimi İsrail'in 'Azadi Stadyumu'nda yine kadınlara yer yok' başlığına inat; onbini aşkın İnkılab sevdalısı kadının da stadyumda bulunduğu görüldü.

 

Stad dışında da yoğun kalabalıkların gözlendiği konuşmada Ayetullah Seyyid Ali Hamanei gençlere şöyle hitap etti:

 

"Düşmanın gençlerimize aşılamak istediği gibi; onların önünde diz çökmediğimiz sürece, onların boyundurluğuna girmediğimiz müddetçe refaha ve feraha erişemezmişiz! Bu asla olmayacak. Ben Allah'ın yardımı ve sizlerin desteği ile bu can bu bedende olduğu müddetçe buna asla izin vermeyeceğim!"

 

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin bu sabahki konuşmasından satır başlıkları şöyleydi:

 

Matem günlerinden çıkıp mesaj günlerine geçiyoruz. İmam Hüseyin'iin yasından çıkıp Hz. Zeyneb'in evrensel mesajını duyduğumuz günlere giriyoruz.

 

Ey Saba rüzgarı! Bedenleri başlarından ayrı düşmüşlere,

Giderken bizim göz yaşlarımızı da götür.

 

Önümüz Erbain-i Hüseyn (as) ve bu, yeryüzünde var olan en büyük hamasi yürüyüştür. Dünyanın, İslam aleminin böyesi muazzam bir harekete ihtiyacı vardı ve hamdolsun buna ulaştı.

 

Düşman sizi hala tanıyamamış, düşman İran halkını tanıyamamış, düşman İslam İnkılabı ve onun verdiği yüce sarsılmaz ruhu tanıyamamış; işte bu yüzden hep olmadık yanlış işere kalkışmaktalar.

 

Hiç gizlemeye lüzum yok; bizlerin ekonomik sıkıntılarımız var, petrol sıkıntımız var, yersiz çokça hem toplumsal hem de hükümetimizin israfları var. Bunlar üzeri örtülmeyecek büyük ayıplar ve üstesinden elbet birgün geleceğiz lakin Elhamdulillah çıkmazda olduğumuz hiç bir sıkıntımız yok.

 

Ülkemiz ve dünya çok hassas bir dönemden geçmekte. Düşman bizi onlarca yıldır yıkmak için ellerinden gelen tüm yollara baş vurdu. Ama olmadı ve yalnızca elindeki ambargo kozunu kullanabiliyor. Başka da bir şeyleri yok. Aslında acınacak haldeler. Evet, bu bize büyük ekonomik sorunlar çıkardı, ülke iktisadını zayıflattı ama üstesinden gelinemeyecek bir şey değil. Diğer tüm denemeleri gibi bu da başarısızlığa uğraycak. İşte o zaman Amerika bir kez daha bizim karşımızda yenilgiye uğramış olacak. Halkımız bir kez daha Amerika'nın suratının ortasına tokatı vurmuş olacak.

 

Bu ülkenin İslam Cumhuriyeti ile başta Amerika olmak üzere İngiltere ve diğer yabancıların egemenliğinden kurtulması İslam Cumhuriyeti’nin gücünü bariz bir şekilde göstermektedir.

Adil olan herkes İran'ın büyüklüğünü kabul etmek zorunda.

İslam İnkılabı'nın hemen akabinde Batılı güçler 3-5 aya kalmaz yıkılır gider demişlerdi ve ülke içerisindeki yandaşları da buna alkış tutmuşlardı.  40 yıl oldu hala bu yüce inkılap ayakta durmakta. Geçtiğimiz günlerde Amerikan Başkanı 40 yıl önce duyduğumuz bu sözleri tekrar dile getirdiğini duydum; Avrupalı mevkidaşlarına 2-3 ay sabredin ve görün diyordu. Ama yine başaramayacaklar; İnkılap narin bir fidan iken şimdi koca bir ağaç oluverdi. 

Bizler 8 yıllık Irak-İran Savaşı'nda düşmanın bitmek tükenmek bilmeyen cephanesinini tüketip, onları ve onlarca destekçisini yenip bu aziz ülkenin toprak bütünlüğünü koruduk. İşte bu ülkenin gücü anlamına geliyor. Bunun bir diğer manası da İslam Cumhuriyeti'nin tek başına küresel güçlere karşı durabileceğidir.

İran halkının yenilmezliğinin nedeni İslam dinidir. Bunu İslam İnkılabı zaferinde, 8 yıllık savaşta ve düşmanların komplolarına karşı elde edilen zaferlerde görebiliriz.

Amerika, İslam Dini ve İran İslam Cumhuriyeti'nden büyük darbeler yediği için bize karşı kin güdüyor. İslami ve devrimci güçten çok korkuyorlar. Onlar İslam İnkılabı'nın ana unsurları olan bağımsızlık, bilimsel gelişme, kalkınma, İnkılapçı düşünce, savunma ve silah gücümüze tahammül edemiyorlar.

Amerika Çıldırıyor

 

Öte yandan gündeme dair bir diğer haber ise;

 

Amerika ve İran arasında her geçen gün artan tansiyona Adalet Divanı'nın, Büyük Şeytan Amerika'nın İran İslam Cumhuriyeti'ne yönelik yaptırımlarından ilaç, tıbbi cihazlar gibi insani malzemeler ve sivil havacılığa yönelik olanların iptali de eklenince Amerikan yönetimi  önce tepkisini karara gerekçe olan anlaşmayı feshederek gösterdi ve ardından dün gece de 1955'te Devrik Şah Rıza Pehlevi ile imzalanan, "Dostluk, Ekonomik Münasebetler ve Konsolosluk Hukuku" anlaşmasının feshedildiğini bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler