18 Ocak 2022 Salı Saat:
15:22
11-05-2015
  

İlimler Havzası'ndan Arabistan'a Tepki

Ayetullah Nemr'in idam edileceği haberini bir an önce tekzip edin...

Facebook da Paylaş

 

Kum İlimler Havzası, Ayetullah Nemr'in idam kararırının yeniden ele alınmasını kınayarak bir bildiri yayınladı. İlim Havzaları adına yayınlanan bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Ayetullah Şeyh Nemr, sadece bir şehir veya ülkeye ait olmayan İslam ve Ehlibeyt mektebinin ortak değerlerindendir. Bu nedenle Ayetullah Nemr'in canı, tüm alimlerin ve özelde de dünyanın her köşesindeki Ehlibeyt mektebi taraftarlarının koruması altındadır.

İktidara getirilen yeni Suudi yöneticilerin mantıksız ve yanlış kararlarının sebebi ülkenin idaresini üstelenen isimlerin tedbir ve tefekkür kabileyinden yoksun olmasıdır. Suudi yöneticilerin düşünmeden aldıkları kararlar, savaşmanın haram olduğu aylarda bile Yemen halkına karşı cinayet işlemeye devam edeceklerinin göstergesidir.

"Sizler, din kardeşinizin can güvenliğini korumak için gerekirse can ve malınızı feda etmekle yükümlüsünüz" diye buyuran Hz. Ali'yi (a.s) halif
e olarak kabul eden Suudiler, Hz. Ali'nin (a.s) buyruğu doğrultusunda Yemen halkını öldürmeleri değil, onların canlarını korumaları gerekir. Oysa Suudiler tıpkı İsrail'in Filistin halkının can ve malına kastettiği gibi Yemen halkına karşı katliam yapmakta.

İslam aleminin seçkin şahsiyetlerinden olan ve tüm Müslümanların değer verdiği Ayetullah Nemr'in idam kararı, İslami yargılama kurallarına aykırıdır. Suudiler İslami değer ve hükümleri ayaklar altına alarak Ayetullah Nemr'in idam edilmesi kararını almıştır.

Kum İlimler Havzası olarak Suudi Arabistan yöneticilerine ve savcılarına tavsiye ve uyarımız; Ülkenizin yargı ve icra tarihine kara bir leke olarak geçecek her hangi bir girişimde bulunmayın. Ayetullah Nemr'in idam edileceği haberini bir an önce tekzip edin ve şartsız, koşulsuz Ayetullah Nemr'i serbet bırakın."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler