22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:47
23-04-2016
  

İlahi Azap, Suudileri Bekliyor

Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Muvahhedi Kirmani

Facebook da Paylaş

İran Devlet Televizyonu’nun haberine göre, Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Movahhedi Kirmani, Tahran'da kıldırdığı Cuma namazında okuduğu hutbelerde, Amerikan Yüksek Mahkemesi'nin İran'ın mal varlığının bloke edilmesine dair kararına tepki göstererek, 'Amerika'nın bu girişiminin açık bir şekilde ABD'nin nükleer anlaşmanın yürürlüğüyle ilgili olarak taahhütlerini yerine getirmediğini gösterdiğini ve bundan dolayı bu ülkeye kesinlikle güvenilmemelidir' dedi.

Ayetullah Kirmani, başta ABD olmak üzere batılı ülkelerin İran'ın füze gücüyle ilgili çıkardıkları propaganda ve gürültüye de temasla, 'Amerika'nın İran'ın caydırıcı bu savunma gücüne karşı çıktığını ama kendisinde dünyanın en tehlikeli kitle imha silahlarının olduğunu' söyledi.

Tahran cuma namazı hatibi, Yemen'de başta kadın ve çocuklar olmak üzere Suudi rejimi tarafından Yemen halkının katledilmesine de temasla, Yemen'de cinayet işleyenlerin bu gelişmiş silahları da Amerika'dan aldıklarını söyledi.

Ayetullah Kermani, İran İslam Cumhuriyetinin asla Amerika'nın baskılarına teslim olmayacağı ve boyun eğmeyeceğini belirterek, İran'ın füze programına hatta her türlü yaptırım ve tehditlere rağmen devam edeceğini söyledi.

Tahran cuma namazı geçici imamı, İran ve Suudi Arabistan arasında Hac merasimiyle ilgili olarak yapılan son görüşmelere de temasla, İranlı yetkililere hitaben, 'İranlı hacıların güvenliği ve izzeti kesinlikle garanti altına alınmalıdır ve asla İranlı hacılara en küçük bir hakaret yapılmamalıdır' dedi.

Ayetulah Kirmani, Suudi Arabistan'ın Hacla ilgili olarak çıkardığı engellerin tamamen siyonist İsrail ve Amerika'nın hedefleri doğrultusunda olduğunu belirterek, bu engellemelerin gerçekte İslam ahkamına ve Kuran'a aykırı olduğunu ve Suudi rejimi için iyi bir sonucunun olmayacağını' söyledi ve “Suudi Hanedanı ne biliyorsa yapsın ve başardığı kadar da Kuran’dan uzaklaşsın ama buna da bilmemiler ki İlahi Azap onları bekliyor” dedi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler