22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:01
17-10-2014
  

İdam Kararına İlk Tepkiler!

Bu yanlış karar, bölgenin barış ve istikrarını engeller...

Facebook da Paylaş

 

Uluslararası Af Örgütü:

 

Şeyh Nemr'in idam cezasına çarptırılmasının bir facia olduğunu bildirerek, bu kararın iptalini istemiş ve bu kararın Arabistan halkının sindirilmesine yönelik olduğunu bildirmiştir.

Lübnan Hizbullahı:

 

Press TV'nin verdiği habere göre Lübnan Hizbullahi Hareketi Suudi Arabistan rejimini Ayetullah Nemr'e verdiği idam cezasından dolayı uyardı.


İran İslam Cumhuriyeti:

 

Dışişleri Bakanlığı  Ayetullah Şeyh Nemr'in Suudi mahkemelerinde idama çarptırılma kararı ile ilgili çıkan haberlerin doğru olması halinde Müslümanlar ve dünyanın tepkisini çekeceğini belirtti

İran Dışişleri Bakanlığı Yardımcısı Emir Abdullahiyan, "Arabistanlı lider Ayetullah Şeyh Nemr'in Suudi Arabistan mahkemelerindeki idama çarptırılma kararı ile ilgili çıkan haberlerin doğru olması halinde, bu karar İslam aleminin ve dünyanın tepkisini çekecektir" dedi.

Emir Abdullahiyan böylesi yanlış kararların bölgenin barış ve istikrara doğru hareket etmesini engellediğini ve Suudi makamların olaylara gerçekçi bir bakış açısı ile bakmalarını ve bu yanlış kararın uygulanmasını engellemelerini istedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler