27 Ekim 2021 Çarşamba Saat:
00:48
30-03-2016
  

Hem Silah Hem de Müzakere Olmalı

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyit Ali Hamanei

Facebook da Paylaş

MHA'sının haberine göre, Hz. Fatıma’nın (s.a) kutlu veladet yıldönümü ve Dünya Müslüman Anneler Günü münasebetiyle bazı Ehlibeyt meddahlarını kabul eden İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyit Ali Hamanei; Vahiy evinde dünyaya gelen Hz. Fatıma (s.a) Peygamber efendimizin (s.a.a) yanında en yüce fazilet ve insani derecelere ulaşmıştır.

Hz. Fatıma (sa) ayrıca Ehli Beyt'in ilk imamı Hz. Ali'nin (a.s) samimiyet dolu evinde annelik ve eşlik vazifelerini yerine getirerek, Hz. Hasan (a.s), Hz. Hüseyin (a.s) ve Hz. Zeynep (sa) gibi yüce şahsiyetler yetiştirmiştir. Peygamber efendimizin (s.a.a) sevgili kızı, tüm dünya kadınlarına mükemmel bir örnek teşkil etmektedir.

Ayetullah Hamanei günümüz siyasetini değerlendirirken şöyle devam etti “İslami düzen savunma güçüne sahip olmadan müzakere ve teknoloji peşinde olursa, bizi tehdit eden her ülkenin karşısında geri çekilmek zorunda kalırız”

“Eğer bazıları geleceğin dünyası müzakere dünyasıdır ve silah dünyası değildir diyorlar ise ve bu söyledikleri bilgi yetersizliğinden kaynaklanıyorsa, o zaman bunun ismi cahilliktir, ama eğer bilinçli bir şekilde böyle birşey söylüyorlar ise o zaman bu iddia, vatana ihanettir”

İnkılap Rehberi düşmanın gençler üzerindeki oyunlarına temasen “Düşman İslam’a inanmak, İslami düzenin işleyişine inanmak ve İslami düzenin devam edebilir olduğu konusu üzerinde çalışıyor” dediler.

Ayetullah Hamanei, “İslami düzen savunma güçüne sahip olmadan müzakere ve teknoloji peşinde olursa bizi tehdit eden her türlü ülkenin karşısında geri çekilmek zorunda kalırız” diyerek, “Bugün hem silah ve hem de müzakere devridir” diye eklediler.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler