16 Ocak 2022 Pazar Saat:
21:53
19-10-2016
  

Haşdi Şa'bi, Irak'ın Huzuru İçin Sahnede!

Şeyh Halid el-Molla: Haşdi eş-Şa'bi Irak Ordusu ve emniyet birimlerinin koruyuculuğunu yapıyor...

Facebook da Paylaş

 

Irak Ehl-i Sünnet Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Halid Abdulvahap Molla yaptığı basın açıklamasında Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyir'in "Haşdi eŞa'bi" olarak bilinen Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği'ni eleştiren sözleri üzerine şöyle dedi: "Suudi Hükümeti'nin kendisi Irak'ta terör unsurlarını her yönüyle destekledi ve bu şekilde Irak'ı kan gölüne çevirdi."

 

Irak'ın tamamında 500'ü aşkın Sünni âlimin içerisinde bulunduğu Irak Ehl-i Sünnet Alimleri Birliği'ne Başkanlık yapan Şeyh Halid Abdulvahab Molla: "Musul kuşatmasının, güneyden kuzeye Irak içinde bir kez daha birlik ve beraberliği tesis edeceğine inanıyorum. Musul'un özgürlüğü, IŞİD'in artık bu topraklar içerisinde kesinlikle etkisini yitirdiği ve yok oluşa gittiği manası gelmektedir. Musul, bir çok din, kavim ve etnik yapının bir arada yaşadığı bir şehirdir ve Irak'ın özgürlüğü yolunda milat taşıdır." dedi.

 

Irak Gönüllü Halk Güçleri Birliği'nin (Haşdi Şa'bi) aleyhinde açıklamalarda bulunan Suudi yetkililerin boş ve manasız konuştuğunu dile getiren Irak Ehl-i Sünnet Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Halid Abdulvahap Molla: "Irak içerisinde yaşanan tüm olumsuzlukların temeli Suudi rejimidir." dedi.

 

Şeyh Halid el-Molla sözlerine şöyle devam etti:

 

"Kuzey'de kurulmak istenen sözde Sünni Devleti'nin mimarları; Irak'ı ve Sünni halkı IŞİD'in eline teslim etmedi mi? Haşdi eş-Şa'bi'nin genelinin Türkmen Şiilerden oluşması; mazlum Sünni Irak halkının durumunun daha kötü olacağı manasındaki yorumlar son derece yersizdir. Haşdi eş-Şa'bi, Irak Ordusu ve ülke emniyet birimlerinin koruyuculuğunu yapıyor ve bizler de buna şahidiz. Adil el-Cübeyir daha önce de bu sözlerini Felluce'nin IŞİD'in elinden kurtarılması sırasında söylemişti ama görüldüğü üzere Felluce terör unsurlarından Haşdi Şa'bi ve diğer halk güçlerinin yardımıyla kurtarıldı."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler