19 Eylül 2021 Pazar Saat:
21:00
23-01-2019
  

Hamanei: Vahdete Zarar Vermeyin!

"HZ. FATIMA’NIN VEFATINI ANARKEN VAHDETE ZARAR VERMEYİN"

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei: "Hz. Fatıma’yı (as) anma günlerine dikkat edilmelidir. O yüce insanın hayatı anlatılırken şehadeti anlatılırken ihtilafa sebeb olacak meseleler anlatılmamalıdır."
 
Şii Alimlerden oluşan bir topluluğa Hz. Fatıma’nın vefat yıldönümü dolayısı ile hitap eden Ayetullah Seyyid Ali Hamanei onları Hz. Fatıma’yı anma programlarında Şii-Sünni vahdetine zarar verip Amerika ve Siyonistlerin amaçlarına hizmet etmemeleri konusunda uyardı.
 
Ayetullah Hamanei açıklamasında şunları söyledi:
 
“Hz. Fatıma’yı (as) anma günlerine dikkat edilmelidir. O yüce insanın hayatı anlatılırken şehadeti anlatılırken ihtilafa sebeb olacak meseleler anlatılmamalıdır.
 
Bugün uluslararası dehşetli ve şeytani siyasetler ciddi bir şekilde Şii ve Sünni arasında ihtilaf çıkarma peşindedir.
 
Bugün bölgede yaşanan savaşların hiçbiri itikadi savaşlar değildir. Siyasi savaşlardır ve çeşitli siyasi ve kavmi güdülerdir.  Mezhebi değildir.
 
Lakin düşman yani Amerika, yani Siyonist yani İngiliz bu kavgaları, bu ihtilafları mezhebi bir ihtilafa çevirmeye çalışıyorlar.
 
Çünkü mezhebi ihtilafların kolaylıkla çözülemeyeceğini biliyorlar. Biz bu hedefe yardım etmemeliyiz.
 
Biz bugün yanımızda Ehl-i Sünnet kardeşlerimizden öyle kimselere sahibiz ki bizimle birlikte Ehl-i Beyt'in haremini savunmak için savaşıyorlar, öldürüyorlar ve şehid oluyorlar.
 
Haremi savunurken şehit olanların ailelerinden yanıma gelenler arasında birkaç Sünni ailede vardı.
 
Bu Ehl-i Sünnet kardeşlerimiz Hz. Zeyneb’in haremini, veya Emirel Müminin’in haremini veya Seyyid’üs Şüheda’nın haremini savunmak için kendi gençlerini cepheye gönderiyorlar ve şehitleri ile iftihar ediyorlar.
 
Bunları gücendirmemeliyiz. Bunların bizden uzaklaşmasına sebep  olacak  bir yapmamalıyız. Bunlar önemli noktalardır.
 
Bugün Ruhaniyet camiasının, alimler camiasının önemli önceliklerinden biri Amerika’nın gerçekleştirmekte olduğu, Siyonistlerin gerçekleştirmekte olduğu bu işe engel olmaktır. Müslümanları tefrikaya düşürmesine engel olmaktır. Buna dikkat ediniz.” 
 
 
Rasthaber
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler