18 Ocak 2022 Salı Saat:
14:41
20-08-2016
  

Halkın Mücahitleri Örgütü, İran IŞİD'idir

Tahran Cuma Namazı Hatibi Ayetullah Hatemi

Facebook da Paylaş

MHA'sının haberine göre,Tahran Cuma Namazı Hatibi, yurt dışında bulunan Halkın Mücahitleri Örgütü'nü İranlı IŞİD'cileri olarak niteledi.

Tahran Cuma Namazı hutbelerinde yaptığı konuşmada, “Avrupa’da bu örgüt adına konferans düzenleniyor. Ülke içinden de kimileri bu örgüt ve IŞİD’le aynı yolda yürüyor” diyen Ayetullah Hatemi, “Halkın Mücahitleri Örgütü, İran versiyonu IŞİD’dir ve ülkede bunlarla işbirliği edenlere karşı dikkatli olmamız gerekmektedir” diye vurguladı.

Emperyalizmin yeni bir amaç belirleyerek Halkın Mücahitleri Örgütü’nü yeniden diriltmek istediğini kaydeden Ayetullah Hatemi, bu örgütün bütün çabalarına ragmen ölüler gibi olduğunu ve kendini artık toparlayamaz halde olduğunu söyledi.

Halkın Mücahitleri Örgütü’nün İran halkı gözünde çok karanlık bir örgüt olduğunu dile getiren Ayetullah Hatemi, “Onlar 17 bin insanımızı katletti. IŞİD’in bugün yaptığını HMÖ 70’lı ve 80’li yıllarda yapıyordu. Bu örgüte mensup kişiler vahşi ve canilerdir” diye ifade etti.

“Bunlar Saddam Hüseyin tarafından kullanıldıkları zaman onun talimatları doğrultusunda Şiileri ve Kürtleri öldürdü ve bugün de IŞİD’le birlikte Irak ve Suriye’de müslüman öldürmeye devam ediyor” diyen Tahran Cuma Namazı hatibi, Halkın Mücahitleri Örgütü ile Suudi Arabistan devleti arasında imzalanan bir anlaşmaya göre örgütün casusluk yapmayı kabul ettiğini açıkladı.

Terörizmle mücadele ettiklerini öne sürenlerin bu örgüte üye teröristlerinin barınağı haline geldiğini belirten Ayetullah Hatemi, “Anlaşıldığı gibi bu ülkelerin asıl derdinin terörizmle mücadele ve insan hakları olmadığı gün yüzüne çıkmıştır” ifadesinde bulundu.

İran-Irak savaşının son yıllarında bu örgütün Saddam’ın piyonu olarak devreye girdiğini ve İran askerlerini kurşuna dizdiklerini söyleyen Ayetullah Hatemi, “Onların hedefi Kirmanşah’tan Hemedan’a oradan da Tahran’a ulaşmaktı. Ancak hayalları boşa çıktı” açıklamasında bulundu.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler