25 Ekim 2021 Pazartesi Saat:
03:12

Ey Şehid!

01-04-2020 12:49


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ey Şehid!

 

Sen bu dava uğruna canını verdin, serden geçip cihad aşkıyla yanıp tutuştun, hayallerini bu kutlu sevdayla birlikte cennete sakladın, anadan geçtin yardan geçtin evlattan geçtin gece gündüz demeden Allah yolunda vuruştun ve sonunda umduğun hayalini kurduğun her vakit namazda gözü yaşlı bir şekilde istediğin o güzel makama erişip bizlere veda eyledin.

 

Ey Şehid!

 

Dostların arkandan gözü yaşlı bir şekilde ağıtını tutarken sen onlara 'Ben ölmedim! Ben ölmedim! Ben şüphesiz Rabbimin katında rızıklandırılıyorum ve ben onun verdiği, bana lütfettiği nimetleri görüp tekrardan dünyaya dönüp ve tekrardan onun yolunda çarpışıp şehit olmak istiyorum!' diye haykırırken dostların senin yolundan, senin ardından bu kutlu sevdaya baş koymak için durmadan çaba sarf ediyorlar..

 

Ey Şehid!

 

O nasıl bir aşktır ki seni Allah yolunda cihada sevk etti, o nasıl bir sevgidir ki bir tek gördüğün Rabbindi, o nasıl bir itaattir ki seni bu yolda durmaksızın koşturmana vesile oldu, o nasıl bir imandır ki seni bir kıvılcımla her şeyden vazgeçirip cennete uçurdu bir kuş misali nasıl bir cesarettir ki senin kalbinde korkuları yok edip düşmana korku saldı nasıl bir meftunluktur ki seni cennet nimetlerine hayran bıraktırdı.

 

Ey Şehid!

 

Kanınla ümmeti birleştirdiğin gibi çürümüş şu çorak İslam topraklarını da yeniden filizlendirdin. Sararan yapraklarımızı yeşerttin, İslam coğrafyasında o pak kanınla ümmetin yeniden uyanışına, silkelenişine ve dirilişine vesile oldun. Dünyanın dört bir tarafında Müslümanlara zulmeden tağutlara karşı tevhidi, adaleti, özgürlüğü ve insanlığı haykırdın. Bütün o zorbalara karşı İslam’ın namusunu, izzetini ve şerefini yiğitçe savunup bu uğurda şehit düştün.

 

Ey Şehid!

 

Seni nasıl okusam bilmem ki, Seni nasıl öğretsem, Seni nasıl anlatsam, Seni nasıl tarif etsem, Seni nasıl söylesem, Seni nasıl bilsem, Seni nasıl yaşasam?

Seni anlatmaya, sen olmam gerek…

Seni yaşamaya, var olmam gerek…

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !