01 Aralık 2021 Çarşamba Saat:
05:17
10-01-2020
  

Ellerinde Biralarla İslam Aleyhine Sloganlar Attılar

Almanya / Berlin İmam Rıza (as) İslam Merkezi

Facebook da Paylaş

 

 

Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan İmam Rıza (as) İslam Merkezi’nde dün gece ‘Eyyam-i Fatime ve Şehitleri Anma Merasimi’ düzenlenirken İslam Merkezi’nin tam karşısında da ‘İslamcılık ve Anti-Semitizme Karşı El Elele’ adlı protesto gösterisi düzenlendi.

 

Ellerinde tuttukları Şah dönemi İran ve Siyonist İsrail bayraklarından Eyyam-i Fatime ve Şehitleri Anma Merasimi’ni protesto etmek isteyen 50’ye yakın göstericinin hangi kanalla İmam Rıza (as) İslam Merkezi önüne getirildikleri oldukça rahat anlaşılıyordu.

 

Yaklaşık 150 Alman Polisinin teyakkuzda olduğu ve yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı İmam Rıza (as) İslam Merkezi’nin önünde çok sayıda Alman basın mensubu da vardı.

 

Berlin İmam Rıza (as) İslam Merkezi’ndeki anma etkinlikleri gerçekleşmesin diye günlerdir hem sosyal medya hem de basın aracılığı ile propaganda yapan Siyonizmin kara elleri Alman Hükümeti’nden de izin alarak Merkezin tam karşısında 50 kişiye yakın bir grupla İslam ve Müslümanlar aleyhine sloganlar atarak anma merasimini sabote etmeye çalıştılar.

 

Olaysız geçen ve dışarıdaki azgın gruba itina dahi etmeyen müminler ise anma merasiminden sonra sakin bir şekilde İslam Merkez’inden ayrıldılar.

 

Konuyla ilgili Alman Polisi ise şunları söyledi:

 

“Bizim için İslam Merkezi’nde gerçekleşen bu etkinlik bir anma töreninden başka bir şey değildi ve bu Alman anayasasında illegal bir hareket olarak da yer almamaktadır.”

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler