30 Haziran 2022 Perşembe Saat:
06:43
23-09-2020
  

Ekmeğimizi Gazze-Lübnan-Yemen İle Bölüşüyoruz

GAZZE-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Şehitlerin Rabbi olan Yüce Allah'ın Adıyla..

 

 

'Ki onlar, bolluk ve darlıkta mallarını Allah yolunda harcarlar....'

Âli İmrân/134

 

 

Bilindiği gibi Gazze (Filistin)-Lübnan ve Yemen uzun yıllardır Siyonist ve Emperyalist şer cephesinin saldırı, baskı ve ekonomik ambargoları altında inim inim inlemektedir.

 

Bu üç ülkenin de ortak özelliği Kudüs-Mescid-i Aksa davasının yılmaz savunuculuğunu yapmaları ve Direniş Cephesi'nin korkusuz birer üyesi olmalarıdır.

 

Şer Cephesi'nin özellikle son aylarda Direniş Cephesi'ne yönelik ekonomik saldırıları bu üç ülkede Müslüman ve direnişçi halkı canından bezdirmektedir.

 

Ülkemizde ve İslam dünyasında her ne kadar bu üç ülke için dönemsel yardım kampanyaları düzenleniyor olsa da, içinde bulundukları ağır ekonomik şartlar göz önüne alındığında bu ülkelere yardımların hiç kesintiye uğramadan ulaştırılması artık bir zarurettir.

 

Bizler, bu üç direniş ülkesine siyasi ve medya desteğimizi devam ettirirken bir yandan da maddi desteğimizi sürekli kılmak istiyoruz.

 

Biz şunun bilincindeyiz, bu üç ülkenin belini doğrultabilmesi için bu ülkelere yönelik işgal ve ablukanın sona ermesi ve milyarlarca dolar yardım ulaştırılması gerekiyor. Biz bu şartlarda kaldırabileceğimiz yükün bilincindeyiz.

 

Bizim bu kampanya ile verdiğimiz mesaj şu: Ey Gazzeli, Lübnanlı ve Yemenli kardeşim! Sizi açlığa mahkûm ettirmek istiyorlar fakat biz sizin aç kalmanıza izin vermeyeceğiz. En azından ekmeğimizi sizinle bölüşeceğiz.

 

Bizler bu noktada Türkiyeli Müslümanlar olarak, Hz. Peygamber Efendimiz (saa)'in Hz. Ebu Zer'e buyurduğu, 'Ya  Ebazer! Amellerin en faziletlisi az da olsa devamlılığı olandır.' düsturundan hareketle, Gazze-Lübnan ve Yemen'e yaptığımız yardımları sürekli hale getirmek zorundayız.

 

İşte bunun için ev ve iş yerlerimizde 'EKMEĞİMİZİ GAZZE-LÜBNAN-YEMEN İLE BÖLÜŞÜYORUZ' sloganıyla birer kumbara bulundurarak ekmeğimizi her gün bu 3 ülkedeki ihtiyaç sahibi Müslüman kardeşlerimizle özellikle de şehit aileleri (dul ve yetimler) ile bölüşmeye davet ediyoruz sizleri.

 

Bu yardım kampanyamız tamamıyla gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu yazıyı okuduktan sonra alacağınız bir kumbara ile bu kampanyaya katılmış oluyorsunuz. Kampanyanın detayları hakkında bilgi almak için bizimle [email protected] adresinden irtibata geçebilirsiniz. 

 

Bizler bu kritik dönemde Siyonist İsrail ve katil ABD'nin uzun yıllardır savaş, ambargo ve yaptırımlarla dize getirmeye ve hatta yok etmeye çalıştığı Gazze (Filistin), Lübnan ve Yemen'i yalnız bırakmayacağımıza dair yüce Allah'a bir kez daha söz veriyoruz.

 

İnşallah sizlerin desteği ile topladığımız yardımları en güvenilir kuruluşlar eliyle bu 3 ülkedeki mağdur ve mahrumlara ulaştıracağız. 

 

Niyet Hayır, Akıbet Hayır.

 

 

GAZZE-LÜBNAN-YEMEN HALKLARI İLE DAYANIŞMA İNİSİYATİFİ

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler