05 Temmuz 2022 Salı Saat:
22:22
16-05-2022
  

Ehlader'den Üstad Fatiminiya İçin Başsağlığı Mesajı

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. “Biz Allah içiniz ve sonunda O'na dönüp gideceğiz.”

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

  

 

"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "

 

Fahr-i Kâinat Efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur:

 

"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır."

 

 

Bugün sabaha karşı İslam âlemi büyük bir ahlak üstadını, seçkin bir müfessiri ve sıcak kalpli samimi bir mümin olan Ayetullah Seyyid Abdullah Fatiminiya’yı Hakk’a uğurladı.

 

Medrese ve üniversite camiası arasında oldukça sevilen, katıldığı televizyon programları ve gerçekleştirdiği oturumlarda izleyenlerin kalbine değen değerli üstad Ayetullah Fatiminiya 76 yaşında aramızdan ayrıldı.

 

Ayetullah Mustafavî, Allame Tabatabaî, Muhammed Taki Amulî, Seyyid Rıza Bahauddinî, Ayetullah Behçet, Allame Muhammed Taki Caferî gibi önemli İslam âlimleri yanında eğitim alan bu değerli insan, Sahife-yi Seccadiye ve Nehcû’l Belaga için yazdığı şerh ve tefsirler ile irfanî ve ahlakî konulara ne denli yatkın olduğunu ispatlamıştı.

 

Bu değerli Ehl-i Beyt âliminin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman (af) olmak üzere, Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'ye, tüm sevenlerine, özellikle de İlim Havzalarına ve Aziz Müslümanlara başsağlıklarımızı sunuyoruz.

 

Yine Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına sabr-ı cemil diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehl-i Beyt ile haşretmesini niyaz ederiz.

 

 

 

 

16 Mayıs 2022

İstanbul 

 

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler