05 Temmuz 2022 Salı Saat:
22:24
22-03-2022
  

Ehlader'den Ayetullah Reyşehrî İçin Başsağlığı Mesajı

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn. “Biz Allah içiniz ve sonunda O'na dönüp gideceğiz.”

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

  

 

"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ "

 

 

Fahr-i Kâinat Efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur:

 

"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır."

 

 

İslam Devrimi'nin oldukça önemli isimlerinden birisi olan ve Uzmanlar Meclisi üyelerinden Ayetullah Muhammed Reyşehrî’nin vefat haberini büyük bir üzüntü ile almış bulunmaktayız.

 

Bugün (22.03.2022/Salı) sabaha karşı tedavi gördüğü Tahran Hatemû’l Enbiya Hastanesinde 76 yaşında dâr-ı bekâya irtihal eden, İslam Devrimi’nin ilk yıllarında bu kutlu mücadelenin en ön saflarında yer alan Ayetullah Muhammed Reyşehrî, Şah Rejimi'nin acımaz birimlerinden birisi olan SAVAK tarafından defalarca tutuklanarak işkenceler görmüş ve sürgünler yaşamış bir âlimdi.

 

Devrimden sonra da Uzmanlar Meclisi üyeliği gibi önemli sorumluluklar gerektiren makamlarda görev yapan Reyşehrî, Kuran ve Hadis Üniversitesi'nin kuruluşuna da öncülük edip ilmî çalışmalarından da asla vazgeçememişti. Bu minvalde kaleme aldığı 30'a yakın kıymetli eserleri arasında Türkçeye de çevrilen orijinali 14 cilt olan Mizanu'l Hikmet Hadis Külliyatı adlı eser de göze çarpmaktadır. 

 

Bu değerli Ehl-i Beyt âliminin vefatı münasebetiyle, başta İmam-ı Zaman (af) olmak üzere, Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'ye, tüm sevenlerine, özellikle de İlim Havzalarına ve Aziz Müslümanlara başsağlıklarımızı sunuyoruz.

 

Yine Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak; Merhum’un değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına sabr-ı cemil diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehl-i Beyt ile haşretmesini niyaz ederiz.

 

 

22 Mart 2022

İstanbul

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler