05 Temmuz 2022 Salı Saat:
22:26
02-05-2022
  

Ehla-Der’den Ramazan Bayramı Mesajı

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehla-DER) - İstanbul - Mayıs / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

Aziz Müslümanlar Kardeşlerimiz!

 

Kur'an, oruç, bağışlanma ve rahmet ayı olan Mübarek Ramazan ayını geride bırakmış bulunuyoruz. Şevvalin hilalinin görülmesiyle birlikte bir taraftan en değerli bir dosttan ayrılmanın burukluğunu yaşarken, diğer taraftan inananların sevinç günü olan Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Zira bu bayramlar dayanışma, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı günlerdir.

 

İşte bayramın aklımıza getirdiği ilk hissiyatlar, bu sevinç ve kardeşlik duygularıdır. Bunun da asıl önemli tarafı bireysel bir mutluluk duygusunun ötesinde, ortak bir sevinci hatırlatmasıdır. 

 

Bugün, bu güzel bayram gününde öncelikle hatırlanması gereken de işte bu kardeşliktir. Dünyanın her neresinde olursa olsun “Muhammed Ümmeti”nden olan herkes birbirinin kardeşidir. Başardığımız her şey bu kardeşlik ilkesi ile gerçekleşmiştir. Başaracaklarımız da aynı dayanışma duygusu ve gönül birliği içinde vücut bulacaktır.

 

Fakat bu mutlu günlerimizde, gönlümüzde bu bayram coşkusunu yaşadığımız anlarda, maalesef dünyanın birçok bölgesindeki savaşlar ve hastalıklar nedeniyle insanlığın çektiği sıkıntılardan haberdar oldukça bizim de içimize hüzün dolmaktadır.

 

Hangi inançtan yahut düşünceden olursa olsun yaşanan üzücü hadisler ve dertler, bizim de derdimizdir. Bir uzvun acı çekmesini tüm bedenin hissetmesi gibi bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der olarak bize göre bu fitnelerden ve acılardan kurtulmanın tek yolu; manevi değerlere yönelmek, farklılıklarını bir kenara bırakmak ve kardeşlik duygusu içinde birlik olmaktadır. 

 

Değerli Ehl-i Beyt Dostları!

 

Hamdolsun bu süreç içerisinde Yüce Allah’ın lütfu ve Mevlamızın inayeti ile Türkiye’deki Ehl-i Beyt dostları için güzel adımlar atıldı. Bunlardan biri de Ehlibeyt Âlimleri Derneği / Ehla-Der’in merkez ofisinin açılışı olmuştur. Böylelikle Ehla-Der yönetimi, çalışanları ve çok kıymetli âlim üyeleri ile hizmetlerine hız vermiştir. Umarız bu birliktelik her geçen gün daha da güçlenir ve toplumumuza kültürel, sosyal, eğitim ve medya alanında büyük hizmetler sunar.

 

Bu düşüncelerle, ülkemizdeki herkesin ve İslam dünyasının mübarek Fıtır / Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz. 

 

Bayram’ın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini, dünyanın çeşitli bölgelerinde insanlığı derinden üzen sıkıntıların sona ermesini Yüce Allah'tan temenni ederiz.

 

 

 

02 Mayıs 2022

01 Şevval 1443

İstanbul

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler