17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
00:41
22-03-2022
  

Ehl-i Beyt Âşıkları Gebze'de Bir Araya Geldi

Gebze Muhammediye Camiî / Kocaeli - Mart / 2022

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ikamet eden Ehl-i Beyt âşıkları, İmam Mehdi'nin mübarek doğum gününü kutlamak için Gebze Muhammediye Camiî bir araya geldi.

 

Sunuculuğunu Metin Ekinci’nin yaptığı program Muhammed Cevad Nailnejad'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Hoş geldin konuşması için kürsüye gelen Gebze Muhammediye Camiî imamı değerli Ehl-i Beyt âlimi Cevad Adıgüzel günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

 

Diğer misafir konuşmacılardan önce kürsüde İmam Zaman duasını okuyan isim ise cami cemaatinden Kerem Demir oldu.

 

Daha sonra kürsüye davet edilen Ehla-Der Yönetim Kurulu üyelerimizden Kıymetli Ehl-i Beyt âlimimiz Yaver Daştan Hoca, böylesi değerli günlerin her daim ihya edilmesinin önemine vurgu yaptı. Daştan, “Soluk ve tatsız bir şekilde yaşanan İslam anlayışının er ya da geç büyük bir erozyona uğrayacağı açıktır. Mübarek Ramazan Ayı ve Cuma günleri aziz İslam dinini ayakta tutmak için yeterli değildir. İslam çok renkli ve çok yönlü bir dindir.” dedi.

 

Darıca İmam Cafer Sadık Camiî imamı Yaver Daştan’dan sonra ise Hz. Fatimetû’z-Zehra Camiî imamı değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ali Ekber Yurtseven hadis ve rivayetler eşliğinde bu güzel günün değerine dair oldukça kıymetli bilgiler paylaştı.

  

İmam Mehdi'nin mübarek doğum günü kutlama programı İranlı meşhur Meddah Ali Seyfi Heştrudî’nin okuduğu şiir ve methiyeler ile devam ederken, programın kapanış duasını değerli Ehl-i Beyt âlimimiz Ejder Bulut hocamız yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler