26 Ekim 2021 Salı Saat:
22:19
07-03-2016
  

Direnişinin Silahı Sadece İşgalciye Yöneliktir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal

Facebook da Paylaş


Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre,İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Hamas'ın uzlaşının sağlanması ve işgalden kurtuluşun tamamlanması için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Meşal, Sudanlı lider Hasan Et-Turabi için düzenlenen taziye merasimine katılmak üzere dün akşam Hamas heyetiyle birlikte Hartum'a gitti. Meşal başkanlığındaki heyette Musa Ebu Merzuk, Mahir Ubeyd ve Usame Hamdan'ın da yer aldığı bildirildi.

Meşal, Hamas adına Sudan halkına ve hükümetine taziye dileklerini sunarak, Hasan Et-Turabi'nin Filistin davasına destek olduğunu söyledi. İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Mısır Başsavıcısı Hişam Berakat'a düzenlenen suikasta Hamas'ın adının karıştırılmasını kınayarak, hareketin silahının sadece işgalciye yönelik olduğunu söyledi.

Halil El-Hayye, "Mısır'ın Başsavcı Hişam Berekat suikastına Hamas'ın da karıştığı yönündeki iddialarını reddediyoruz. Hamas, Mısır'ın ulusal güvenliği konusunda duyarlıdır" dedi.

Mısır İçişleri Bakanı Mecdi Abdulgaffar, dün düzenlediği basın toplantısında, Hamas üyesi bazı kişilerin geçen yıl Haziran ayında başsavcıya bombalı suikast düzenleyen hücrenin üyelerine eğitim verdiklerini iddia etmişti.

Halil El-Hayye, direnişin silahının Filistin'i işgalden kurtarmak için olduğunu belirterek, Mısır'ın ithamlarının asılsız olduğunu ve Mısır'ın iç işlerine karışmadıklarını söyledi.

Fetih liderlerinden bazılarının Mısır'ın Gazze Şeridi'ne yönelik her türlü tedbirini destekleyecekleri yönündeki açıklamalarını "ahlaktan yoksun ucuz açıklamalar" olarak nitelendiren El-Hayye, geçen hafta Perşembe günü direnişe ait bir tünelde çalışırken şehit olan Muhammed El-Estal'ın ailesine de övgüde bulundu.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler