27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:24
06-09-2012
  

Din ihtilafların sonucu İsrail?e köleliktir!

İslami Direniş Konferansı Türkiye Heyeti Başkanı ?Dini-mezhebi ihtilaflar istila güçlerinin direniş karşıtı silahları ve sonucu da İsrail?e kölelik?tir" dedi.

Facebook da Paylaş

 

 İki günlük olarak turistik ve tarihi İsfahan kentinde düzenlenen İslami Direniş konferansına Türkiye'yi temsilen katılan heyetin Başkanı Recai Yurdan yaptığı konuşmada “İslam'ın Şii ve Sünni gibi muhtelif mezheplerinin aralarındaki cüzii ihtilafları bir kenara atmaları gerekiyor. Zira bu ihtilaflar mezhep farklılığından kaynaklanıyor. Halbuki bizim İslam'ın özünde hiçbir sorunumuz yok” dedi.

Başkan Yurdan ayrıca “Ben, özel şartlar içerisinde düzenlenen bu konferans vesilesiyle Direnişin bütün liderlerini desteklediğimizi ilan ediyorum” diye konuştu.

Türkiye'nin İslami Direniş konferansına yolladığı heyete Başkanlık eden Yurdan konuşmasının devamında “Lübnan'ın 33 günlük ve Filistinlilerin 22 günlük direnişleri dünya Müslümanları için birer iftihar kaynağı. Bana göre de Hizbullah ve HAMAS hareketleri İslam dünyasının gurur kaynağı” diye vurguladı.

Başkan Yurdan daha sonra, batılı medyanın uzun yıllar boyunca Müslümanlar arasında ihtilaf oluşturmaya çalıştığını ve buna göre, İslam dünyasının el ele verip bu tür komploları etkisiz hale getirmeleri gerektiğini vurgulayarak “Dini-mezhebi ihtilafların İsrail'e kölelik etmekten başka bir sonucu yok” diye ilave etti.

 

FHA

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler