27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:33
07-06-2013
  

çzür Veya İşten çıkarılma

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası'nın çağrısına genelgeyle yanıt verdi.

Facebook da Paylaş 

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası, 'tüm yerel yönetim ve emekçilerini bu baskıcı, otoriter ve hukuk tanımaz hükümete karşı mücadeleyi ortaklaştırmaya ve yükseltmeye çağırıyoruz' açıklaması geldi.

TçM BEL-SEN'e, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden, 'eylemlere katılanı devlet memurluğundan çıkarırız' yanıtı geldi.

Belediye Başkanı Melih Gökçek imzalı genelgede, dün akşam saatlerine kadar pişmanlıklarını bildirenlerin ise affedileceği kaydedildi.

Büyükşehir, ASKİ ve EGO'nun tüm birimlerine gönderilen Melih Gökçek imzalı genelgede, belediyede dağıtılan bildiride belediye önündeki eylem ve greve çağrı suçlarının fiilen işlendiğine ve devlet memurluğundan çıkarma cezası gerektiren 657 sayılı Devlet Memurları kanununun 125'inci maddesine birebir uyduğuna dikkat çekildi.

Bu fiillere katılanlar hakkında yasal işlem başlatıldığı ifade edilen genelgede, "Ancak iş barışı ve demokratik anlayışımız gereği bu fiile ilk anda katılan kişiler 5 Haziran akşamına kadar pişmanlıklarını bildirmeleri halinde yasal işlem yapılmayacaktır. Fiile katılıp pişmanlık bildirmeyenler ile işe gelmeyerek iş barışını siyasi ve ideolojik olarak sabote eden memurlar hakkında 657 sayılı kanunun 125/E maddesi gereğince yasal işlem yapılarak devlet memuriyetinden çıkartılacaklardır" denildi.

'SENİ DE ATARIM' TEPKİSİ


çte yandan konuyla ilgili Melih Gökçek ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın arasında Twitter'da bir tartışma yaşandı.

Günaydın'ın, 'Melih Gökçek Genelgesi: Ankara BşB, ASKİ ve EGO'da eyleme katılanlar işten atılacak. Elinden gelse tüm "çapulcuları" kentten atacak' mesajına yanıt, 'Gökhan Bey 657 sayılı kanuna göre siyasi grev yasaktır. İnsanları kanuna karşı gelmeye teşvik ederek suç işliyorsunuz...' dedi. Ardından da 'Bilesin ki sen de Büyükşehir'de çalışsan ve greve katılsan seni de atarım' yanıtı geldi.

 

ntvmsnbc

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler