19 Eylül 2021 Pazar Saat:
20:39
08-06-2016
  

Çek Cumhuriyeti Tarafından Şam’a Tıbbi Yardım Uçağı

Eymen Savsan;Çek Cumhuriyetinin Suriye’ye dayatılan gayrı meşru yaptırımlar ve zulüm karşısında net ve tek taraflı tutumunun saygı ve takdire şayan olduğunu belirtti.

Facebook da Paylaş

Sana haber ajansının haberine göre, Çek Kızılhaç Örgütü tarafından Suriye Kızılay Örgütüne gönderilen tıbbi yardım taşıyan Çek Cumhuriyeti uçağı dün akşam Şam Havaalanına ulaştı.

Uçağı ve uçakla birlikte gelen heyeti karşılayan Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Eymen Savsan, heyete Suriye iktidarı, hükümeti ve halkı adına teşekkür ve takdirlerini dile getirdi.

Çek Cumhuriyeti tıbbi yardım uçağının Şam’a ulaşmasının iki ülke ve halk arasındaki dostluğun gücünü yeniden kanıtladığına işaret eden Savsan; Çek Cumhuriyetinin Suriye’ye dayatılan gayrı meşru yaptırımlar ve zulüm karşısında net ve tek taraflı tutumunun saygı ve takdire şayan olduğunu belirtti.

Diğer taraftan Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığında Ortadoğu Dairesi Müdürü BavelKilutski, tıbbi yardım uçağının Şam’a ulaşması için çaba harcayan Çekli ve Suriyeli yetkililere teşekkürlerini sunarak Çek Cumhuriyetinin, Suriye’de krizin sona ermesi ve ihtiyaç sahibi bütün Suriyelilere insani yardım ulaştırılması konusuna öncelik ve önem verdiğini belirtti.

Çek Kızılhaç Örgütünü Suriye Arap Kızılay Örgütüne sunduğu tıbbi yardımları taşıyan uçağın karşılayanlar arasında Suriye Arap Kızılay Örgütü başkanı  Abdurrahman el Attar da yer alarak Çek Cumhuriyeti Hükümeti ve halkına yardımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler