27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:20
21-03-2016
  

Bu Yıl Direniş Ekonomisi Yılıdır

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei 1395 yılının başlaması nedeniyle İran halkına yeni yıl mesajı verdi.

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberine göre, İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei 1395 yılının başlaması nedeniyle İran halkına yeni yıl mesajı verdi.

Ayetullah Hamenei; İran halkı, kendini düşmanların tehditleri karşısında güçlü bir duruma getirip kendilerini onların zararından korumalıdır, öyle bir duruma gelmeli ki düşmanların eylemleri ve düşmanlıkları İran halkına zarar verebilmemelidir.

Ayetullah Hamenei; bence birinci öncelik ekonomi meselesidir. Allah’ın yardımıyla hem milletimiz, hem hükümetimiz ve hem de tüm yetkililer ekonomi konusunda iyi ve noksansız çabalar sarf ederlerse; sosyal, ahlaki ve kültürel meselelerimizde bu alandan etkilenecektir. Ekonomik meselede en önemli şey iç üretimdir. İşsizliklerin aradan kaldırılması, halkın bu konudaki sorunlarının çözülmesi ve onların isteklerinin karşılanması ülke yetkililerinin üzerine düşen en önemli sorumluluklardır.

İç üretim sorununu çözmek istersek, işsizliği yok etmek istersek, enflasyonu yok etmek istersek bunların hepsinin ilacı; ekonomik direnişte ve direniş ekonomisindedir. Direniş ekonomisiyle; işsizliğe karşı, enflasyona karşı ve düşmanların tehditlerine karşı savaşıp direnilebilir ve ülke için yeni fırsatlar oluşturulabilir. Hükumetin çabaları bu konuda değerli olsa da sözden çok pratiğe geçmek zorundayız.

Böylece ben bu yılın sloganını direniş ekonomisi ve pratik eylem olarak ilan ediyorum. Bu açık ve düzgün yol, bizim ihtiyaçlarımızı gidermek için doğru bir yoldur.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler