26 Ekim 2021 Salı Saat:
23:58
30-04-2013
  

Bu Bahane İle Suriye'ye Müdahale Edilemez

Lavrov; "Suriye`ye kimyasal silah bahanesiyle yapılacak bir müdahalenin kabul edilemez..."

Facebook da Paylaş 

Rusya el-Yovm televizyonunun haberine göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, kitle imha silahları gerekçesiyle Suriye'ye yönelik dış müdahale hazırlıkları konusunda uyarıda bulundu.

Moskova'da bir basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Lavrov, “Bazı ülkeler ve dış güçler, her ne şekilde olursa olsun Suriye yönetimini devirmeye çalışıyor; ancak kitle imha silahlarının bahane olarak kullanılması son derece tehlikeli ve kabul edilemez bir durumdur” dedi.

Suriye yönetiminin kimyasal silah kullanmakla suçlanmasını bir “jeopolitik oyun” olarak niteleyen Lavrov, silahlı grupların 19 Mart'ta Halep'in Han el-Asel bölgesine düzenlediği kimyasal silah saldırısının araştırılması konusunda sorun çıkarıldığına dikkat çekti.

Lavrov, Suriye yönetiminin Han el-Asel saldırısının araştırılması için BM'ye yaptığı çağrıyı hatırlatarak bazı ülkelerin BM Genel Sekreterini Suriye'nin araştırma talebini yerine getirmekten vazgeçirmeye çalıştığını söyledi.

İsrail, İngiltere ve Fransa, geçtiğimiz hafta Suriye yönetiminin bazı bölgelerde kimyasal silah kullandığını öne sürmüştü. 

 

YDH

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler