27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
18:47
19-04-2016
  

Boş Bir Kağıt İçin Müzakere Etmedik

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberine göre, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Alman Dergisi Spiegel ile yaptığı röportajda; İran halkı Nükleer anlaşmanın etkisini somut bir şekilde hissettikleri takdirde anlaşma devam edecektir dedi. Uzun süre bu anlaşmanın geçerlilikte kalmasını istiyorsak, bunun uğrunda çalışmamız gerekiyor ve İran halkı, bu anlaşmanın sonuçlarını gözüyle görmek istiyor.

Zarif, Amerika’nın yaptığı işleri eleştirerek devam etti; biz, Amerika’dan sadece bir şey istiyoruz. O da müdahale etmemeleridir. Amerika, ortak anlaşmayı desteklemelidir ve anlamalıdır ki İran’la yaptıkları muamele; amasız ve eğersiz bir muamele olmalıdır.

Zarif, anlaşmada İran’ın üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiğinin altını çizerek, karşı tarafın sorumlulukları yapmak zorunda olduğunu vurgulayarak: 30 aydan fazla en sık müzakereleri içi boş bir kağıtla karşılaşmak için yapmadık.

İran Dışişleri Bakanı, İran’ın Suriye siyasetine değinerek; biz, Beşar Esad’ın görevde kalmasını destekledik ve Suriye iç işlerine dış müdahalelerin aleyhindeyiz. Suriye’nin geleceğini sadece Suriye halkı belirlemelidir başkası değil.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler