08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
12:37
23-05-2020
  

Birçok İlde Kudüs Günü Etkinlikleri + FOTO

Malatya, İskenderun, Antalya / Dünya Kudüs Günü - Mayıs / 2020

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

MALAYTA

 

Malatya’da Dünya Dudüs Günü’nde yükselen feryat: ‘Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik Radarını sökün atın!’ oldu.

 

Yeni Camii meydanında İnisiyatif adına basın açıklamasını okuyan Mavi Marmara Gazisi Mehmet Tunç, Kudüs Günü’nün İslam Ümmeti’nin damarlarına direniş kanının pompalandığı ve Kudüs’ün sadece direnişle kurtulabileceğinin ilan edildiği gün olduğuna vurgu yaptı.

 

Kudüs’ün her kesimin önünde bir imtihan olduğunu belirten Tunç, Kudüs’ü özgürleştirmenin ancak Siyonizm’e, emperyalizme ve küresel kapitalizme karşı Küresel İntifada’yı başlatmakla mümkün olabileceğine dikkat çekti.

 

Tunç, ayrıca Dünya Kudüs Günü’nün bu sene, Siyonist terör çetesi tarafından 10 Müslümanın hunharca şehit edildiği Mavi Marmara katliamının yıldönümüne denk gelmesi ile kendileri açısından çok manidar olduğunu söyledi.

 

http://www.kudusgunu.com/malatyada-dunya-kudus-gununde-yukselen-feryat-siyonist-israilin-guvenligini-saglayan-kurecik-radarini-sokun-atin-foto-video_h28876.html

 

 

 

 

 

 

İSKENDERUN

 

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle İskenderun Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik’in çağrısıyla 15 Temmuz Şehitler Parkında  pandemi kurallarına uyularak basın açıklaması düzenlendi.

 

Basın açıklamasına Hüda-Par Hatay İl Başkanı Aydın Çelik, Hizmet İş Sendikası İskenderun İlçe Başkanı Mehmet Yetim, AGD İskenderun Temsilcisi Zahid Demir ve STK temsilcileri katıldı.

 

Basın açıklamasından önce bir konuşma yapan Saadet Partisi İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik, Dünya Kudüs Günü’nün 41 yıldır Müslümanlar tarafından kutlandığını belirterek şunları söyledi:

 

‘Çok anlamlı bir gün için buradayız. Bugün Dünya Kudüs Günüdür. Ne mutlu Kudüs için bir araya gelen Müslümanlara. Ne mutlu ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya sahip çıkan Müslümanlara. Mescid-i Aksa Yalnız Kalmayacaktır. Kudüs için artık söz değil eylem zamanıdır. Müslümanlar sessiz kaldığı için Kudüs her geçen gün Siyonist İsrail’in kontrolü altına girmektedir. Emperyalist ABD büyükelçiliğini tüm Müslümanların gözü önünde Kudüs’e taşımıştır. Biz buradan Kudüs’ün ve Mescidi Aksa’nın Filistinlilere ait olduğunu haykırıyoruz.’

 

Kudüs şehitleri Şeyh Ahmet Yasin, General Kasım Süleymanî, Seyyid Abbas Musavî, İmad Muğniye, Fethi Şikakî ve Abdulaziz Rantisî’nin fotoğraflarının taşındığı ve Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika, Kudüs Günü İslam’ın Günü, Şehitlere Selam Direnişe Devam, Avrupa Değil İslam Birliği, Hamas’a Selam Direnişe Devam, Kudüs’e Selam Direnişe Devam, Kürecik-İncirlik Kapatılsın, Nato’dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın, İnsanlığın Onuru Mavi Marmara ve Siyonist Elçilik Kapatılsın sloganlarının atıldığı basın açıklamasını Mavi Marmara gazisi Zekeriya Kanat okudu.

 

http://www.kudusgunu.com/iskenderun-da-dunya-kudus-gunu-munasebetiyle-basin-aciklamasi-duzenlendi-foto-video_h28875.html

 

 

 

 

ANTALYA

 

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Antalya Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği tarafından Kapalı Yol Attalos Heykeli önünde pandemi kurallarına uyularak basın açıklaması düzenlendi.

 

Kudüs şehitlerinin dövizlerinin taşındığı ve Kahrolsun İsrail-Yaşasın Filistin sloganlarının atıldığı basın açıklamasını dernek başkanı Fazıl Necip Gülen okudu.

 

Katil Trump ve Netanyahu’nun ilan ettiği Yüzyılın Anlaşması adlı şer plana itirazın dile getirildiği basın açıklamasının tam metnine aşağıda linkten ulaşabilirsiniz:

 

http://www.kudusgunu.com/antalyada-dunya-kudus-gunu-basin-aciklamasi-duzenlendi-video-foto_h28874.html

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler