19 Eylül 2021 Pazar Saat:
19:12
27-07-2016
  

Batının Suriye'deki Sorunu Suriye'nin Bağımsızlığıdır

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad

Facebook da Paylaş


Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad dün Yunanistan Hıristiyan Demokrat Partisi Başkanı Nikolaos Nikolopoulos ve Pasok Partisi yetkililerinden Theodore Katsanevas’ın yanı sıra iki partiden yetkililerin bulunduğu Yunanlı siyasi bir heyeti kabul etti.

SANA'nın haberine göre, Suriye’deki son durumlar ve terörün tüm bölge ve Avrupa’ya karşı tehlikesinin ele alındığı görüşmede; iki ülke ve dost halkları arasındaki tarihi ilişkiler de masaya yatırıldı. İkili ilişkilerin muhtelif alanlarda canlandırılması gereğinin altı çizildiği görüşmede, bunun iki dost halkların çıkarlarına ne derece hizmet edeceği ifade edildi.

Esad Avrupalı parlamenterler ve parti yetkililerinin durumları yakından görmeleri ve gerçek bilgi almaları açısından Suriye’ye ziyaretlerinin önemine dikkat çekti. Bunun Suriye konusunda gerçekçi ve objektif bir vizyona sahip olmalarına yardımcı olacağını ifade eden Esad; aynı zamanda kendi kamuoylarını bilgilendirme ve hükümetlerinin yanlış politikalarını düzeltme açısından önem taşıdığına da vurgu yaptı.

Suriye cumhurbaşkanı, Suriye ve halkının maruz kaldığı evrensel savaşın, bölge ve tüm dünyanın öğreneceği bir dizi ders içerdiğine dikkat çekerken, son olarak Avrupa ve dünyanın muhtelif bölgelerinde meydana gelen terör saldırılarının bunun kanıtı olduğunu ifade etti.

Batılı birçok devlet liderinin Suriye ile sorununun Suriye’nin bağımsız ve egemen kararı olduğunu ifade eden Esad; söz konusu liderlerin bundan dolayı terörü destekleyip Suriye’yi zayıflatma ve tabi bir devlet olmasını istediklerini belirtti. El Esad bu tutum ve politikalarının, güvenlik ve ekonomik açıdan kendi halklarının çıkarlarına ters yansıdığını ifade etti.

Sözlerine devam eden Esad Suriye’nin ordusu ve halkıyla vatan ve topraklarını savunma, teröre karşı savaşını sürdürme kararlılığının altını çizdi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler