25 Ocak 2022 Salı Saat:
12:15
28-04-2019
  

Ankara'dan Protestoya Engel + FOTO

Katil Suudi Arabistan'ın geçtiğimiz günlerde 37 masum mümini idam etmesini protesto etmek üzere Ankara'daki büyükelçiliği önünde yapılmak istenen basın açıklaması güvenlik güçleri tarafından engellendi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

28.04.19 Pazar Saat 13:50'den itibaren Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği önünde toplanmaya başlayan kalabalığa emniyet güçleri tarafından dağılmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Emniyet amirleriyle aktivist Bahir Aydın ve Kemal Kemahlı'nın yaptığı görüşmelerden bir sonuç alınamayınca emniyet güçlerine basın açıklamasının Kuğulu Park'ta yapılması teklif edildi. Fakat emniyet yetkilileri, üstleriyle yaptıkları görüşmelerde Kuğulu Park'a da izin verilmediğini söylediler.

 

Bu diyaloglar sırasında Kemal Kemahlı emniyet amirine şunları ifade etti:

 

"Siz bugün bize büyükelçilik önünde basın açıklaması yapamazsınız diyorsunuz. Fakat geçtiğimiz haftalarda Mısır'da zalim ve diktatör Sisi yönetimi mazlum Müslümanları idam ettiğinde Mısır'ın hem Ankara'daki büyükelçiliği ve hem de İstanbul'daki konsolosluğu önünde protesto gösterileri ve basın açıklamaları yapılmıştı. Şimdi siz burada bize izin vermeyerek bir çifte standarda imza atmış oldunuz maalesef. Biz burada kendimizi şu anda ikinci sınıf bir vatandaş hissediyoruz. Lütfen bu itirazımızı ve serzenişimizi amirlerinize ve yetkililere iletin."

 

Daha sonra basın açıklaması için toplanan grup büyükelçilik önünü terk ederek Seğmenler Parkı'nda yöneldi. Burada toplanan duyarlı vatandaşlara değerli Ehl-i Beyt alimimiz Murat Bulut Hoca ve Kudüs Günü internet sitesi yayın yönetmeni Kemal Kemahlı kısa birer konuşma yaptılar. Vatandaşlar Murat Bulut Hocanın yaptığı duanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Ehl-i Beyt alimi Murat Bulut Hoca Seğmenler Parkı'nda yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi:

 

"Biz bugün burada istenmeyen bir olayla karşılaştık. Tabi bilmiyoruz perde arkasında neler dönüyor. Bizim amacımız zalim Suudi Arabistan'ın konsolosluğu önünde mazlumların yanında olduğumuzu ilan etmekti. Fakat burada tekrar yeni bir mazlumiyetle karşılaştık. Mazlumlara dahi sahip çıkamıyoruz. Kendi ülkemizde demokratik bir ortamda olduğumuzu söylüyoruz fakat bu gösteriyor ki olaylar öyle değilmiş. Rabbim mazlumun ahını alacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok. Fakat biz vazifemizi yerine getireceğiz. Allah'ın izniyle mazlumlara desteğimizi sürdüreceğiz. İnşallah İmam Mehdi'nin zuhuruyla bütün zulümler ortadan kalkacak. İşte o gün, gün mazlumların günü olacak. Kulluk görevimizi yerine getirelim ve siyasi ortamlarda da inançlarımızı savunalım."

 

 

Ankara Valiliği zalim Suud Büyükelçiliği Önünde yapılacak olan basın açıklamasına izin vermedi...

 

Basın Açıklamasının Tam Metni İçin:

 

http://www.kudusgunu.com/2018-yilinda-valilik-tarafindan-yayinlanan-bir-genelgeye-istinaden-suud-un-ankara-elciligi-onunde-yapilacak-basin-aciklamasina-izin-verilmedi-video-foto_h25672.html 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler