22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:42
13-02-2016
  

Amerika ve IŞİD'e Hayır Diyoruz

Tahran Cuma Hatibi Ayetullah Sıddıki

Facebook da Paylaş

 

MHA'sının haberine göre, Ayetullah Sıddiki dün Cuma Namazı Hutbeleri’nde, 26 Şubatta yapılacak İran parlamento seçimlerine atıfta bulunarak, “Siz İslam İnkılabı’nın 37. yıldönümünü kutladınız. İnşallah 26 Şubatta da başka bir bayram kutlarsınız” diye belirtti.

İran halkının dünkü törenlerde Amerika, IŞİD ve uzantılarına bir kez daha hayır dediğini açıklayan Ayetullah Sıddiki, “İnşallah seçim sandıklarına da bu niyetle gidersiniz” diye konuştu.

Seçimlerde kazanmak için her türlü yönteme başvurulan Batı’daki seçim kampanyalarının tersine İran’da her aracın kullanılmaması gerektiğini dile getiren Ayetullah Sıddiki, “yerine getirilmeyecek vaatler vermekten kaçının. Birbirinizin aleyhine propagandaya başvurmayın ve iftira atmayın” açıklamasında bulundu.

Halktan oy kullandığı zaman imana ve inanca bakmaları gerektiğine işaret eden Ayetullah Sıddiki, “İşsizlik ve ona benzer sorunların tek çözüm yolu Ayetullah Hamanei’ye biat etmek ve direniş ekonomisini kullanmaktan geçer. Seçimlerden sonra İmam Mehdi (a.f) ve Ayetullah Hamanei’yi hoşnut edecek parlamento kurulacak” diye ifade etti.

22 Behmen (11 Şubat)’ın tarihi ve övgüye değer bir gün olduğuna değinen Ayetullah Sıddiki, bu günde İmam Humeyni, Velayet-i Fakih ve şehitlerinin ruhunun yeniden canlandığının altını çizdi.

İran İnkılabı ile diğer inkılapların farklılıklarına değinen Ayetullah Sıddiki, “Bütün inkılaplarda maddi nedenler ortaya çıkar ancak bizim inkılapta İmam Humeyni, dinin ön planda olduğunu her durumda dile getiriyordu” diye açıkladı.

İmam Humeyni’nin İslam Cumhuriyeti’ni Velayet-i Fakih sloganı ile kurduğunu da vurgulayan Ayetullah Sıddiki, “Velayet-i Fakih dışındaki her türlü teori yanlıştır” diye ekledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler