19 Eylül 2021 Pazar Saat:
20:07
22-09-2016
  

Amerika'nın Suriye'ye Saldırısı Kasıtlıydı

Amerikan'ın bu saldırısı hiç şüphesiz bilerek yapılmıştır...

Facebook da Paylaş

 

Associated Press'e konuşan Beşar Esad, "Amerikan'ın saldırısı hiç şüphesiz bilinçli yapılmış bir saldırıdır ve yaşanan olaylar hiç de Washington'un iddia ettiği gibi değildir." dedi.

 

Esad sözlerine şöyle devam etti:

 

"Amerikan'ın Suriye askerlerini vurması kasıtlıydı ve bombardıman en az bir saat sürdü. Görüldüğü üzere Amerika, Suriye'de kalıcı bir ateşkesten yana değil ve bu konuya sadık olmadığını en-Nusra ve IŞİD'e karşı tutumları ile göstermektedirler. Amerika bu grupları kendisinin Suriye'de sürekli olarak kalması ve hedeflerine ulaşmak için kullanıyor."

 

Halep'te yardım konvoyunun vurulmasıyla ilgili Suriye ve Rusya'ya yöneltilen suçlamaların  doğru olmadığına da değinen Esad sözlerine şöyle devam etti:

 

"BM, yardım konvoyunun hiçbir hava saldırısına uğramadığı açıkladı. Zaten bize böyle bir davranışın ne gibi faydası olabilir ki? Farz edelim biz böyle bir saldırıyı gerçekleştirdik; bunun terör gruplarından başka kime bir faydası olacaktır?"

 

Medyayı da eleştiren Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, şunları söyledi:

 

"Nedense görgü tanıkları hep Suriye ve Rusya bir şeylerle itham edilip, suçlandığı zaman ortaya çıkıyorlar ama teröristler ellerini kana buladıklarında bu görgü tanıkları birden ortadan kayboluyor."

 

Beşar Esad ayrıca Suriye hükümetinin Halep'in doğusuna yardım gönderilmesini de engellemediğini açıkladı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler