27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
18:42
18-09-2013
  

Amerika'dan Yeni Hamle

Amerika BM raporlarını Suriye aleyhinde bir malzeme olarak kullanıyor

Facebook da PaylaşAmerikan başkanı Obama, Suriye'nin kitle imha silahlarıyla ilgili olarak Rusya'nın teklifinin Rusya ve Amerika arasında kabul edilmesine rağmen Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı, iktidardan ayrılması için yeniden  tehdit etti.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, Obama, BM genel sekreterinin  raporuna göre, BM genel sekreterinin Suriye'de kitle imha silahlarıyla ilgili raporuna temasla,  bu silahların Suriye hükümeti tarafından kullanıldığını gösterdiğini iddia ederek Suriye'ye yönelik suçlamada bulundu ve 'BM denetçilerinin araştırmaları sonucu yayınlanan rapor bu silahların Suriye hükümeti tarafından kullanıldığını ortaya koymaktadır' dedi.

Obama, böyle bir iddiada bulunsa da, BM raporunda kitle imha silahlarının  kimler tarafından kullanıldığı bildirilmemiştir.

Obama, Rusya'nın Suriye'nin kitle imha silahlarının kontrolüyle ilgili planını Suriye buhranın halledilmesi konusunda  ilk adım ve aynı zamanda bu silahların yeniden kullanılmasını önleme olarak değerlendirirken, Beşar Esad'ın iktidardan ayrılması yönündeki görüşünün değişmediğini söyledi.

Amerikan başkanının bu açıklaması, Suriye konusunda ABD'nin  saldırı planlarının bozulması ve Rusya'nın  zamanındaki girişiminin savaş  istemeyen Amerikan halkınca da  olumlu görülmesinin ardından Obama'nın ABD'de  itibarının azaldığını ve Obama'nın şimdi kamuoyunu etkilemek ve gerçeklerden saptırmak amacıyla BM raporunu çarpıtmaya çalışmakta olduğunu gösteriyor.

 

Ehlader Haber

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler