16 Ocak 2022 Pazar Saat:
21:53
30-04-2015
  

AKP Milletvekili Adayından Ehlader'e Ziyaret

Şia toplumunun hassas olduğu bazı değerler vardır...

Facebook da Paylaş

 

Yaklaşan seçimler öncesi Milletvekilleri adaylarının seçim ziyaretleri devam ederken 29.04.2015 (Çarşamba) günü AK Parti 3.bölge 1.sıra milletvekili adayı Mustafa Şentop, Güngören AK Partili İlçe Başkanı, Bahçelievler Ak Parti İlçe Başkanı ve beraberindeki heyet Ehlader'i ziyaret etti.


Ziyarette Ehlader Genel Sekreteri Kadir Akaras, Yönetim Kurlu Üyelerinden Yusuf Tazegün, Hasan Bedel ve Oğuz Uçum'un yanı sıra Ehlader çalışanları hazır bulundu. Ehlader Genel Sekreteri Kadir Akaras Ehlibeyt Âlimleri Derneği'nin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptıktan sonra;


"Bizler Türkiye'de yaşayan Şia toplumlarını temsil eden çatı kuruluş olarak her zaman ülkemizde barış ve kardeşlikten yana bir tutum sergiledik, sergilemeye devam edeceğiz. Şia toplumunun hassas olduğu bazı değerler vardır. Bunların başında Peygamber ve Ehlibeyt sevgisi gelir. Biz, yaşamımızın hem bireysel, hem toplumsal hem de siyasal alanlarında Ehlibeyt öğretilerini ölçü alarak hareket ederiz.


Maalesef son zamanlarda iktidar cephesinde Şia toplumunun tamamını hedef alan açıklamalara şahit olduk. Her insanın veya her ülkenin kendine göre düşüncesi ve hareket çizgisi olabilir. Ancak bu görüş ayrılıkları muhatabımızı topyekün itham etmeyi gerektirmez" diye konuştu.


AK Parti Milletvekili adayı Mustafa Şentop ise konuşmasında 'inanç ve hürriyet özgürlüklerine vurgu yaparak;
 

"Biz parti olarak her kesime eşit mesafede yaklaşmayı prensip edindik. Parti içerisinde bir toplumu hedef alan sözler, partinin değil bireyin kendi görüşüdür. Parti olarak bu tür çıkışların önünü tam anlamıyla alamasak ta gereken ikazlar yapılıyor. Bu ülkede inancı ve ırkı ne olursa olsun herkes eşit vatandaşlık hakkına sahiptir. Devletin tüm imkânlarından yararlanma hakkına sahiptir. Her insan inandığı gibi yaşamalı ve diğerleri de buna saygı duymalıdır" ifadelerini kullandı.


Türkiye'de yaşayan Şia toplumunun sorunlarının ele alındığı toplantı tarafların başarı temennileriyle son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler