19 Eylül 2021 Pazar Saat:
11:21
15-01-2020
  

7 Sene Sonra İlk Defa Cuma Namazında

Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî yaklaşık sekiz sene sonra ilk defa Cuma namazı kıldıracak.

Facebook da Paylaş

 

 

 

  

 

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاةِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَیٰ ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَٰلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ
 
"Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır."
 
 
Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 17 Ocak 2020 Cuma günü Tahran'da kılınacak Cuma namazını Ayetullah Hamaneî eda edecek.
 
İslam İnkılabı'nın zafere ulaşmasının 41. yıl dönümü yaklaşırken Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî'nin kıldırıcağı bu Cuma namazı, hem Komutan Kasım Süleymanî ve Ebu Mehdi el-Mühendis'in Amerika tarafından suikasta uğrayarak şehit edilmesinden sonra yılbaşından bu yana yaşanan olayların önemli bir analizi hem de İslam düşmanlarına karşı verilecek mesajlar açısından bir hayli önem arz ediyor.
 
 
Bilindiği üzere Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî yaklaşık 8 senedir Cuma namazlarını kıldırmıyor ve onun yerine Ayetullah Muhammed İmamî Kaşanî, Seyyid Ahmed Hatemî, Ayetullah Kazım Sıddıkî gibi önemli isimler bu görevi üstleniyorlardı.
 
 
Ehlader HABER
 
 
  
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler