10 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
02:45
12-05-2021
  

Tarihi Aşamada Müslümanlara Düşen Görev

Bu tür tarihi fırsatlar belki de yüz senede bir milletlerin önüne gelir.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Kemal Kemahlı Yazdı: Bu Tarihi Aşamada Müslümanlara Düşen Görev Ne?

 

Bismillahinnur

 

Filistinli Müslüman kardeşlerimiz, tarih boyunca Allah'ın izniyle kendi kaderlerini belirleme iradelerini bu kadar net ve güçlü bir şekilde ortaya koymamışlardı.

 

Bu durum görüldüğü kadarıyla hem Filistin tarihini hem de tüm dünya tarihini etkileyecek olağanüstü bir gelişmedir. Filistinli Müslümanlardaki bu irade ve azim patlaması özellikle son 20 yıldır Siyonist ve emperyalist saldırı ve baskı altında inleyen ve aynı zamanda iç çatışmalarla kendi kendilerini yiyip bitiren diğer İslam ülkelerindeki Müslümanlara da asli davalarını hatırlatma anlamında büyük bir fırsattır.

 

İslam ülkeleri ve Müslümanlar Filistin-Kudüs davası etrafında toparlanarak yeniden bir diriliş ve kurtuluşa imza atabilirler. Bu tür tarihi fırsatlar belki de yüz senede bir milletlerin önüne gelir.

 

Bu tarihi fırsatı kaçırmamak için Müslüman milletlerin kendi yöneticilerini bu konuda zorlaması ve yöneticilerinden Filistin milletinin direnişine her yönüyle azami desteğin verilmesini istemeleri gerekmektedir.

 

Bu tarihi dönüşüme destek vermeyen İslam ülkelerindeki tüm iktidarlar tarihin çöplüğüne atılmalıdır. Bu kritik aşamada Müslüman halklar, Filistin halkını maddi ve manevi yönden destekleme görevini hakkıyla yerine getirmelidir. Gün, tüm talî davaları ve iç ihtilafları bir kenara bırakıp Kudüs ve Mescidi Aksa'nın kurtarılması davasına tüm varlığımızı armağan etme günüdür. Rabbimiz bu yolda bizlere güç ve kuvvet versin, ayaklarımızı sabit kılsın inşallah. 

 

 Kudüs Günü | www.kudusgunu.com

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler